Bezpieczna szkolna wycieczka – zgłoś kontrolę autokaru | Konstancin-Jeziorna

Bezpieczna szkolna wycieczka – zgłoś kontrolę autokaru

19-05-2023
fot. Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Sezon na zielone szkoły i wycieczki klasowe powoli się rozkręca. Warto zatroszczyć się o bezpieczną podróż i skorzystać z możliwości sprawdzenia autokaru, który będzie wiózł dzieci, przez policjantów. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie sprawdzą też trzeźwość kierowcy. Kontrola odbywa się nieodpłatnie na wniosek rodziców lub organizatora.  

Rozpoczął się sezon na wycieczki i zielone szkoły. Ich organizatorzy oraz rodzice uczestników mogą skorzystać z możliwości nieodpłatnego sprawdzenia autokaru, którym będą podróżować dzieci, przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Kontrola autokaru przed wyjazdem to prosta, rutynowa procedura. Policjanci sprawdzają stan techniczny pojazdu, w tym m.in. zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie w apteczki i gaśnice.

Jednak podstawa bezpiecznego wyjazdu to trzeźwy i wypoczęty kierowca. Dlatego podczas kontroli mundurowi przeglądają rejestry czasu podróży i postoju kierującego autokarem. Jest też obowiązkowa kontrola alkomatem. Kontrole odbywają się przed siedzibą komendy przy ul. Kościelnej 3 w Piasecznie. Wniosek o jej przeprowadzenie należy zgłosić kilka dni przed planowanym wyjazdem. Można to zrobić telefonicznie pod numer 47 72 45 204 lub mailowo na adres: kpp [dot] piaseczno-wrdatksp [dot] policja [dot] gov [dot] pl.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

    Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

    Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
  • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

    Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

    W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.