Budżet partycypacyjny 2025 czas start – można już składać projekty | Konstancin-Jeziorna

Budżet partycypacyjny 2025 czas start – można już składać projekty

22-05-2024

Wystartował Budżet Partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. Na realizację pomysłów mieszkanek i mieszkańców jest 800 tys. zł, w tym 600 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. na pozostałe. Projekty można zgłaszać do 5 czerwca br.

Po raz jedenasty konstancinianki i konstancinianie zdecydują, na co przeznaczyć część środków z budżetu gminy. W środę (22 maja br.) wystartowała edycja 2025 Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna.

Złóż projekt

Tym razem na pomysły mieszkańców jest 800 tys. zł, to aż o 400 tys. zł więcej niż w latach ubiegłych, w tym 600 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. zł na zadania z zakresu m.in. kultury, sportu, rekreacji, turystyki czy edukacji. O zwiększeniu puli środków przeznaczonych na projekty obywatelskie zdecydował Michał Wiśniewski, nowy burmistrz gminy. Zmieniły się również maksymalne wartości zgłaszanych zadań – z kwoty 100 tys. zł do 150 tys. zł dla inwestycji i remontów oraz z kwoty 25 tys. zł do 30 tys. zł dla pozostałych projektów. Projekty można zgłaszać do 5 czerwca br. zarówno przez internet – na stronie: konstancin.konsultacje-spoleczne.pl, jak i drogą tradycyjną – wypełniony formularza (do pobrania poniżej) należy złożyć w kancelarii urzędu (pon. w godz. 9.00–17.00, wt.–pt. w godz. 9.00–15.00).

Harmonogram

Katalog zadań budżetu partycypacyjnego jest bardzo szeroki i obejmuje wszystko, co należy do zadań własnych gminy. Szczegółowych informacji udziela pracownik Biura Komunikacji Społecznej w godzinach pracy urzędu (pod nr tel. 22 484 24 46 lub wysyłając zapytanie na e-maila: komunikacjaspolecznaatkonstancinjeziorna [dot] pl). Listę projektów, które przejdą weryfikację formalną i merytoryczną oraz zostaną dopuszczone do głosowania poznamy najpóźniej do 22 lipca br. Najciekawsze pomysły mieszkańcy wybiorą w dn. 4–18 września br. Wyniki głosowania, a co za tym idzie zadania, które trafią do projektu budżetu gminy na 2025 r., poznamy do 2 października br. 

Autor
Anna Błażewicz-Orczykowska

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.