Gmina kontynuuje akcję czipowania, kastracji i sterylizacji zwierząt | Konstancin-Jeziorna

Gmina kontynuuje akcję czipowania, kastracji i sterylizacji zwierząt

14-03-2023

Właściciele psów i kotów z gminy Konstancin-Jeziorna mogą już za darmo zaczipować swoich czworonożnych przyjaciół. Z kolei za zabiegi sterylizacji lub kastracji zapłacą połowę ceny. Samorząd kontynuuje w 2023 roku realizację programu zapobiegania bezdomności zwierząt.

Sterylizacja, kastracja i czipowanie to najskuteczniejsze sposoby na zapobieganie bezdomności zwierząt. Dlatego gmina Konstancina-Jeziorny od lat przeznacza na ten cel niemałe kwoty. Nie inaczej jest w tym roku. We wtorek (14 marca) samorząd podpisał umowę z konsorcjum „Weterynaria Konstancin”, w którego skład wchodzi pięć lokalnych przychodni i gabinetów weterynaryjnych. Dzięki temu mieszkańcy naszej gminy za darmo oznakują swojego psa lub kota, a za zabiegi sterylizacji lub kastracji zapłacą połowę ceny. Gmina przeznaczy na ten cel łącznie 60 tys. zł.

Bezpłatne czipowanie

Akcja bezpłatnego czipowania zwierząt domowych, należących do mieszkańców naszej gminy, prowadzona jest od kilku lat. Właściciele za wszczepienie psu lub kotu elektronicznego identyfikatora nic nie płacą. Mikroczip zwiera unikatowy kod, który weterynarz rejestruje w międzynarodowej bazie danych. Dzięki temu, jeśli zwierzak zaginie, nie trafi anonimowo do schroniska, tylko wróci do swojego właściciela.

Kastracja i sterylizacji za pół ceny

Gmina dofinansowuje także sterylizację oraz kastrację psów i kotów. Posiadacz czworonoga płaci za zabieg tylko połowę ceny. Jej wysokość jest uzależniona od płci i wagi zwierzęcia. Koszt zabiegu z uwzględnieniem 50 proc. dofinansowania wynosi brutto: suka do 15 kg – 320 zł, suka 15–30 kg – 400 zł, suka 30–40 kg – 450 zł, suka od 40 kg – 496 zł, pies do 25 kg – 240 zł, pies od 25 kg – 320 zł, kotka – 240 zł, kot – 150 zł. W cenę są wliczone: wizyta kwalifikująca, wykonanie zabiegu w narkozie, opieka pooperacyjna do czasu wybudzenia oraz wizyta kontrolna obejmująca badanie kliniczne i zdjęcie szwów.

Lecznice biorące udział w akcji

Aby skorzystać z akcji należy zgłosić się do jednej z 5 konstancińskich lecznic weterynaryjnych, termin wizyty trzeba umówić
telefonicznie. Oto ich wykaz:

 • Lecznica Weterynaryjna Bielawa  ul. Lipowa 1D, tel.: 22 754 39 19;
 • Gabinet Weterynaryjny Monika Skrzek ul. Sobieskiego 5, tel.: 602 494 258;
 • Lecznica Weterynaryjna Anda  ul. Długa 8, tel.: 22 754 09 75;
 • Klinika Weterynaryjna WetMedyka ul. Pułaskiego 103, tel.: 22 462 44 62;
 • Animales Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna ul. Warszawska 56, tel.: 502 348 466.
Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

 • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

  Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

  Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
 • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

  Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

  W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.