Gmina otrzyma pieniądze na zwiększenie cyberbezpieczeństwa | Konstancin-Jeziorna

Gmina otrzyma pieniądze na zwiększenie cyberbezpieczeństwa

25-10-2021
Fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

100 tys. zł dofinansowania ma otrzymać samorząd Konstancina-Jeziorny w ramach programu „Cyfrowa Gmina”. Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje informatyczne oraz działania związane ze zwiększeniem cyberbezpieczeństwa.

„Cyfrowa Gmina” to ogólnopolski konkurs grantowy, finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU. W pierwszym naborze, który ruszył 18 października, mogą wziąć udział 733 samorządy z całej Polski. Wśród uprawnionych znalazła się także gmina Konstancin-Jeziorna.

Symboliczne czeki

Szczegóły rządowego programu zostały omówione w piątek (22 października) podczas spotkania, które odbyło się w Amatorskim Teatrze Miejskim w Otwocku. Tego dnia przedstawiciele 38 mazowieckich gmin, w tym Konstancin-Jeziorna, otrzymali także symboliczne czeki. Wręczyli je m.in. Janusz Cieszyński – sekretarz stanu i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa oraz Artur Standowicz – wicewojewoda mazowiecki, którzy jednocześnie zapewnili, że dofinansowanie jest gwarantowane, wyniesie 100 proc. inwestycji i będzie przekazywane na podstawie wniosków złożonych do Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

100 tys. zł dla gminy

Pieniądze na cyfryzację gmin zostały podzielone według dwóch kryteriów – liczby mieszkańców oraz wysokości dochodów samorządu. Konstancin-Jeziorna ma otrzymać 100 tys. zł z przeznaczeniem na inwestycje informatyczne oraz działania związane ze zwiększeniem cyberbezpieczeństwa w urzędzie.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Nowoczesny schron z betonowymi ścianami i łóżkami

    Miejsca doraźnego schronienia, jest przetarg na dokumentację

    W trzech konstancińskich szkołach podstawowych powstaną miejsca doraźnego schronienia. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej adaptacji wybranych pomieszczeń. Na ten cel samorząd pozyskał 300 tys. zł.
  • Zdjęcie grupowe przedstawicieli strażaków z burmistrzem Michałem Wiśniewskim

    Strażacy ochotnicy podsumowali pięć lat i wybrali nowe…

    W piątek (19 czerwca) odbył się 13. Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP. Była to okazja do podsumowania kadencji 2021–2026 i wyboru nowych władz. Po 30 latach funkcję prezesa zarządu przekazał druh Grzegorz Szewczyk, a jego następcą został Mateusz Siudziński.