Gmina otrzyma pieniądze na zwiększenie cyberbezpieczeństwa | Konstancin-Jeziorna

Gmina otrzyma pieniądze na zwiększenie cyberbezpieczeństwa

25-10-2021
Fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

100 tys. zł dofinansowania ma otrzymać samorząd Konstancina-Jeziorny w ramach programu „Cyfrowa Gmina”. Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje informatyczne oraz działania związane ze zwiększeniem cyberbezpieczeństwa.

„Cyfrowa Gmina” to ogólnopolski konkurs grantowy, finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU. W pierwszym naborze, który ruszył 18 października, mogą wziąć udział 733 samorządy z całej Polski. Wśród uprawnionych znalazła się także gmina Konstancin-Jeziorna.

Symboliczne czeki

Szczegóły rządowego programu zostały omówione w piątek (22 października) podczas spotkania, które odbyło się w Amatorskim Teatrze Miejskim w Otwocku. Tego dnia przedstawiciele 38 mazowieckich gmin, w tym Konstancin-Jeziorna, otrzymali także symboliczne czeki. Wręczyli je m.in. Janusz Cieszyński – sekretarz stanu i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa oraz Artur Standowicz – wicewojewoda mazowiecki, którzy jednocześnie zapewnili, że dofinansowanie jest gwarantowane, wyniesie 100 proc. inwestycji i będzie przekazywane na podstawie wniosków złożonych do Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

100 tys. zł dla gminy

Pieniądze na cyfryzację gmin zostały podzielone według dwóch kryteriów – liczby mieszkańców oraz wysokości dochodów samorządu. Konstancin-Jeziorna ma otrzymać 100 tys. zł z przeznaczeniem na inwestycje informatyczne oraz działania związane ze zwiększeniem cyberbezpieczeństwa w urzędzie.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

    Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

    Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
  • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

    Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

    W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.