Gmina otrzyma pieniądze na zwiększenie cyberbezpieczeństwa | Konstancin-Jeziorna

Gmina otrzyma pieniądze na zwiększenie cyberbezpieczeństwa

25-10-2021
Fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

100 tys. zł dofinansowania ma otrzymać samorząd Konstancina-Jeziorny w ramach programu „Cyfrowa Gmina”. Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje informatyczne oraz działania związane ze zwiększeniem cyberbezpieczeństwa.

„Cyfrowa Gmina” to ogólnopolski konkurs grantowy, finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU. W pierwszym naborze, który ruszył 18 października, mogą wziąć udział 733 samorządy z całej Polski. Wśród uprawnionych znalazła się także gmina Konstancin-Jeziorna.

Symboliczne czeki

Szczegóły rządowego programu zostały omówione w piątek (22 października) podczas spotkania, które odbyło się w Amatorskim Teatrze Miejskim w Otwocku. Tego dnia przedstawiciele 38 mazowieckich gmin, w tym Konstancin-Jeziorna, otrzymali także symboliczne czeki. Wręczyli je m.in. Janusz Cieszyński – sekretarz stanu i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa oraz Artur Standowicz – wicewojewoda mazowiecki, którzy jednocześnie zapewnili, że dofinansowanie jest gwarantowane, wyniesie 100 proc. inwestycji i będzie przekazywane na podstawie wniosków złożonych do Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

100 tys. zł dla gminy

Pieniądze na cyfryzację gmin zostały podzielone według dwóch kryteriów – liczby mieszkańców oraz wysokości dochodów samorządu. Konstancin-Jeziorna ma otrzymać 100 tys. zł z przeznaczeniem na inwestycje informatyczne oraz działania związane ze zwiększeniem cyberbezpieczeństwa w urzędzie.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Wizualizacja nowoczesnego węzła przesiadkowego z autobusem, budynkiem poczekalni oraz pasażerami korzystającymi z infrastruktury transportu publicznego.

    Ponad 7,4 mln zł dofinansowania na nowy węzeł przesiadkowy

    Ponad 7,4 mln zł unijnego dofinansowania trafi do Konstancina-Jeziorny na budowę nowoczesnego węzła przesiadkowego przy ul. Warszawskiej. Inwestycja o wartości ponad 17,3 mln zł powstanie na gminnym terenie znanym mieszkańcom jako „żeberko”. Prace nad dokumentacją dobiegają końca.
  • Na pierwszym planie leżą plany projektowe i kask ochronny, a w tle pracują walec drogowy oraz koparka przy budowie nowej drogi.

    Gmina przygotowuje budowę kolejnych dróg w Czarnowie

    Gmina Konstancin-Jeziorna wybuduje kolejne drogi w Czarnowie. Burmistrz Michał Wiśniewski podsiał umowy na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji w północnej i południowej części miejscowości. Oprócz nowych jezdni powstaną m.in. chodniki i oświetlenie