Konstanciński Dom Kultury | Konstancin-Jeziorna

Konstanciński Dom Kultury

20-05-2021
Siedziba Konstancińskiego Domu Kultury

ul. Mostowa 15, 05-510 Konstancin-Jeziorna
tel.: 22 484 20 20, e-mail: biuroathugonowka [dot] pl
www.hugonowka.pl

Dyrektor: Edyta Markiewicz-Brzozowska

Konstanciński Dom Kultury w Konstancinie-Jeziornie to nowoczesna placówka działająca na rzecz kultury i edukacji, a także dziedzictwa kulturowo-historycznego miasta. 

Willa Hugonówka

Od 2014 r. siedziba Konstancińskiego Domu Kultury mieści się w zabytkowej willi Hugonówka w sąsiedztwie Parku Zdrojowego, tuż nad brzegiem rzeki Jeziorki. Zrewitalizowana willa jest dzisiaj nowoczesnym obiektem, w którym znajdują się: sala widowiskowa, sale konferencyjne, galeria, pracownia multimedialna i plastyczna oraz klubokawiarnia.

Na bogaty repertuar wydarzeń kulturalnych Konstancińskiego Domu Kultury składa się m.in.: Ogólnopolski Festiwal Sportów Teatralnych 321 Impro, Jazz Zdrój Festiwal, Letni Sezon Artystyczny w Parku Zdrojowym czy Dni Konstancina. W ciągu roku odbywają się wystawy jak również prowadzona jest szeroko rozumiana edukacja artystyczna. 

Różnorodny program zajęć

Konstanciński Dom Kultury ma niezwykle bogaty program zajęć i wydarzeń kulturalnych, trafiający w różnorodny gust zarówno dzieci, jak i dorosłych. Prowadzone są stałe zajęcia edukacyjne dotyczące m.in: nauki gry na instrumentach muzycznych, malarstwa i rysunku, zajęcia plastyczne, taneczne, teatralne. Stałe kluby i sekcje skupiają miłośników brydża, kaligrafii, kultury francuskiej, historii, podróży, książek oraz fotografii.

Wydarzenia kulturalne

Konstanciński Dom Kultury organizuje wydarzenia plenerowe zarówno w sąsiedztwie Hugonówki, jak i w amfiteatrze zlokalizowanym w Parku Zdrojowym. Podczas Letniego Sezonu Artystycznego w muszli koncertowej odbywają się pokazy kina plenerowego, różnorodne koncerty i spektakle. Pośród kilkunastu wydarzeń kulturalnych organizowanych rocznie przez Konstanciński Dom Kultury są m.in. Ogólnopolski Festiwal Sportów Teatralnych 321 Impro, Jazz Zdrój Festiwal, Festiwal Małych Form Scenicznych, Festiwal Filmowy Świat Makaka i Jego Przyjaciół. Niezwykłym wydarzeniem jest wiosenny Jarmark Kultury Urzecza, promujący flisackie tradycje ludowe nadwiślanego regionu. A jedyne w swoim rodzaju czerwcowe Dni Konstancina, zapewniają swoistą podróż w czasie – paradę i piknik retro z atrakcjami sprzed prawie stu lat.

Placówki

Konstanciński Dom Kultury działa w kilku lokalizacjach:

 • Konstanciński Dom Kultury – willa Gryf
  ul. Sobieskiego 13, 05-510 Konstancin-Jeziorna
  e-mail: edukacjaathugonowka [dot] pl, tel.: 515 139 191 (w godz. 14.00–20.00).

Gdzie szukać informacji?

Wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania Konstancińskiego Domu Kultury m.in.: organizowanych wydarzeń, imprez, wystaw oraz aktualnej oferty edukacyjnej dostępne są na stronie www.hugonowka.pl oraz na profilu facebookowym instytucji. 

Najnowsze aktualności

 • Ściana budynku, ceglana czerwona elewacja. Przed nim chodnik, a w tle rosną krzewy i drzewa.

  Ostatni moment na złożenie wniosku do budżetu gminy na 2024…

  Do 30 września m.in. radni, organizacje pozarządowe i mieszkańcy mogą składać wnioski do projektu budżetu gminy Konstancin-Jeziorna na 2024 rok. Zgłaszane propozycje muszą dotyczyć wyłącznie zadań własnych gminy.
 • Fragment dachu z kominem. Nad nim niebieskie niebo.

  Ruszyła kampania społeczna: Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!

  Ruszyła trzecia edycja kampanii społecznej Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy pod hasłem: „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!”. Akcja skierowana jest do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków.