Jubileusz 50-lecia Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk | Konstancin-Jeziorna

Jubileusz 50-lecia Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk

20-09-2021

Dom Seniora Polskiej Akademii Nauk obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia. W sobotę (18 września) odbyły się uroczystości rocznicowe, w których wzięli udział m.in. przedstawiciele gminy Konstancin-Jeziorna.

Sobotnie (18 września) uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od wystąpienia Jacka Szostakiewicza, dyrektora Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk w Konstancinie-Jeziornie. Po nim głos zabrali zaproszeni goście, w tym m.in. Tadeusz Latała, kanclerz Polskiej Akademii Nauk oraz Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy. – Jubileusz 50-lecia istnienia Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk to piękna karta historii. Składam na Pana ręce wyrazy uznania oraz podziękowanie dla Pana oraz wszystkich pracowników placówki za trud i codzienną pracę – mówił Kazimierz Jańczuk. – To właśnie dzięki Wam, to miejsce od pół wieku jest prawdziwym domem dla wielu ludzi. Domem, w którym na co dzień znajdują opiekę, pomoc i poczucie bezpieczeństwa.

Z okazji jubileuszu włodarz gminy wraz z Agatą Wilczek – przewodniczącą Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna wręczyli Jackowi Szostakiewiczowi upominek – akwarelę willi Wersal oraz kosz wypełniony 50 czerwonymi różami.

Ponadto, dla upamiętnienia okrągłej rocznicy zgromadzonym gościom przybliżono historię istnienia placówki w Konstancinie-Jeziornie. Wręczono również listy gratulacyjne i bukiety kwiatów wieloletnim pensjonariuszom oraz wyróżnienia zasłużonym pracownikom domu seniora. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne świętowanie. Były m.in. występy artystyczne, tort i poczęstunek.  

Galeria zdjęć

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.