Festiwal Otwarte Ogrody we wrześniu, zgłoszenia do 30 czerwca | Konstancin-Jeziorna

Festiwal Otwarte Ogrody we wrześniu, zgłoszenia do 30 czerwca

29-05-2023

16. edycja Festiwalu Otwarte Ogrody w Konstancinie-Jeziornie już we wrześniu. Choć zostało do niej jeszcze trochę czasu, już teraz zapraszamy do udziału w wydarzeniu wszystkich, którzy chcą się podzielić swoimi zainteresowaniami, hobby czy pasjami. Zgłoszenia do 30 czerwca.

Festiwal Otwarte Ogrody ma wieloletnią tradycję i cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, ale także licznych gości jedynego uzdrowiska na Mazowszu. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 9–10 września. Jego organizatorem jest tradycyjnie Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana Żeromskiego, we współpracy z Wydziałem Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy oraz Konstancińskim Domem Kultury.

Otwórz ogród

Co prawda do września zostało jeszcze trochę czasu, ale my już dziś zapraszamy miejscowych malarzy, rzeźbiarzy, pisarzy i muzyków oraz wszystkich, którzy chcą podzielić się zainteresowaniami i pasjami, do otwarcia swojego ogrodu i prezentacji w nim swojej twórczości. Może to być na przykład wystawa, koncert, warsztaty czy tematyczny wykład. – Przez 15 lat istnienia festiwalu tworzyliście Państwo unikalne spotkania prezentujące historię naszej małej ojczyzny, jej spuściznę materialną oraz szeroko pojętą działalność twórczą i artystyczną zarówno byłych, jak i obecnych pokoleń mieszkańców naszej gminy – podkreśla dr n. med. Hanna Winogrodzka-Szaflik, prezes TMPiZ. – Jesteśmy przekonani, że tegoroczne hasło Europejskich Dni Dziedzictwa „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”, których festiwal jest częścią, będzie inspiracją do kolejnej odsłony naszych historii i tradycji.

Zgłoszenia

Aby zgłosić chęć udziału w festiwalu, należy wypełnić formularz (do pobrania poniżej), a następnie przesłać go na adres e-mail: hbudnickaatop [dot] pl. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 czerwca 2023 r. Zapraszamy zarówno stałych, jak i nowych uczestników do otwarcia swoich ogrodów dla pokazania własnych prezentacji lub do udostępnienia ich innym artystom i twórcom – zachęca Hanna Budnicka, koordynator festiwalu. – Wspólnie stwórzmy wyjątkowe wydarzenie.

Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie (do pobrania poniżej). Możne je uzyskać także u koordynatora wydarzenia – telefonicznie (698 650 898) lub mailowo (hbudnickaatop [dot] pl).

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio