Jarmark Świąteczny za nami – było gwarno i radośnie | Konstancin-Jeziorna

Jarmark Świąteczny za nami – było gwarno i radośnie

19-12-2022

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna w minioną niedzielę (18 grudnia) już po raz dziesiąty spotkali się na Jarmarku Świątecznym w Parku Zdrojowym. Wspólne kolędowanie, warsztaty dla dzieci, występy artystyczne i lokalni twórcy prezentujący swoje produkty – jest co wspominać.

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna oraz sąsiednich miejscowości, mimo siarczystego mrozu, tłumnie odwiedzili tegoroczny Jarmark Świąteczny w Parku Zdrojowym. Na miejscu czekało sporo atrakcji – dla małych i dużych.

Kiermasz i atrakcje

Tradycyjnie wzdłuż głównej alei parkowej stanęły stragany handlowe. Było ich blisko 100 – z ozdobami świątecznymi, wyrobami rękodzielniczymi, produktami ekologicznymi i świątecznymi specjałami, przetworami oraz oryginalnymi zabawkami. Nie mogło też zabraknąć Mikołaja, który rozdawał słodkie upominki, i chętnie pozował do zdjęć w swoich saniach ciągniętych przez renifery. Na stoisku Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy dzieci wykonywały ozdoby choinkowe i zdobiły nimi bożonarodzeniowe drzewko. Z kolei Konstanciński Dom Kultury zaprosił na warsztaty plastyczne, podczas których przygotowywane były minichoinki z papilotek do ciasta. Nie lada atrakcją była też świąteczna drezyna Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej oraz olbrzymia kula śnieżna do skakania. Było gwarno, kolorowo i wesoło.

Występy na scenie

Na jarmarkowej scenie też się dużo działo. Część artystyczną zainaugurowały dzieci z grupy tanecznej Dance Crew ze Szkoły Podstawowej No Bell w Konstancinie-Jeziornie oraz zespołu Friki Flow ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy. W bożonarodzeniowym repertuarze zaprezentowali się także: chóry z szkół podstawowych nr 1 i 2, Łurzycanki, chór Cantabile, akordeonista Aleksander Wąsik ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5, wokalistki ze Studia Piosenki Konstancińskiego Domu Kultury, Jarzębina Czerwona i Pogodna Jesień, a na koniec – Konstanciński Chór Kameralny. Z kolei taneczne show w wykonaniu seniorów z grupy ER-nesta oraz zespołu Zumba Gold, działających w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, rozgrzały nawet największego zmarzlucha.

Życzenia i opłatek

Nieodzownym elementem konstancińskiego jarmarku jest wigilia miejska. Życzenia świąteczno-noworoczne tradycyjnie złożył Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy, a ks. Radosław Wasiński, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Konstancinie-Jeziornie, poświęcił opłatki, które następnie rozdano mieszkańcom zgromadzonym przed sceną. Z kolei harcerze z Hufca Uroczysko Konstancin przekazali włodarzom Betlejemskie Światło Pokoju.

Organizator

Jarmark Świąteczny zorganizował Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Partnerami wydarzenia byli Konstanciński Dom Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zakład Gospodarki Komunalnej. Patronat medialny objęli Kurier Południowy i portal Piaseczno News.

Galeria zdjęć

 

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Atary czerwony samochód na ulicy. Na chodniku stoją ludzie.

    Zapraszamy na Dni Konstancina w stylu belle époque

    To będzie weekend pełen wrażeń. 3 i 4 czerwca zapraszamy na Dni Konstancina. W tym roku świętujemy w stylu belle époque. W programie mnóstwo atrakcji, w tym m.in. koncerty, wystawy, spacery historyczne, warsztaty, turnieje czy parada i piknik retro.
  • Osoba głosująca w lokalu wyborczym.

    Jesienią mieszkańcy Habdzina zagłosują w domu ludowym

    Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Decyzją komisarza wyborczego w gminie Konstancin-Jeziorna utworzony został nowy obwód do głosowania. Od teraz mieszkańcy Habdzina będą głosować w swoim domu ludowym. Tym samym liczba stałych obwodów wzrosła do 16.