Otwarte Ogrody już we wrześniu, do 30 czerwca zgłoszenia | Konstancin-Jeziorna

Otwarte Ogrody już we wrześniu, do 30 czerwca zgłoszenia

30-06-2022

Festiwal Otwarte Ogrody w uzdrowisku Konstancin-Jeziorna wraca do przedpandemicznej formuły. Wydarzenie odbędzie się w drugi weekend września, ale już teraz do udziału w nim zapraszamy wszystkich, którzy chcą się podzielić swoimi zainteresowaniami i pasjami. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca.

Festiwal Otwarte Ogrody ma już wieloletnią tradycję i cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, ale także licznych gości jedynego uzdrowiska na Mazowszu. Wydarzenie po dwóch latach pandemii wraca do tradycyjnej formuły i z nową koordynatorką. Została nią Monika Bukowińska, która od lat jako artystka uczestniczy w wydarzeniu.

Zgłoszenia

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 10–11 września i będzie to już jego 15. edycja. Zapraszamy miejscowych malarzy, rzeźbiarzy, pisarzy i muzyków oraz wszystkich, którzy chcą się podzielić swoimi zainteresowaniami i pasjami, do otwarcia swojego ogrodu i prezentacji w nim swojej twórczości. Zachęcamy też mieszkańców do udostępnienia posesji innym artystom czy twórcom. Aby zgłosić chęć udziału w festiwalu należy wypełnić załączony poniżej formularz i przesłać go mailowo na adres: otwarteogrodykonstancinatgmail [dot] com. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 czerwca 2022 r.

Organizatorzy

Organizatorami festiwalu są: Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury. Otwarte Ogrody w uzdrowisku Konstancin-Jeziorna są częścią obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Ich tegoroczne hasło to „Połączeni dziedzictwem”.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Ściana budynku, ceglana czerwona elewacja. Przed nim chodnik, a w tle rosną krzewy i drzewa.

    Ostatni moment na złożenie wniosku do budżetu gminy na 2024…

    Do 30 września m.in. radni, organizacje pozarządowe i mieszkańcy mogą składać wnioski do projektu budżetu gminy Konstancin-Jeziorna na 2024 rok. Zgłaszane propozycje muszą dotyczyć wyłącznie zadań własnych gminy.
  • Fragment dachu z kominem. Nad nim niebieskie niebo.

    Ruszyła kampania społeczna: Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!

    Ruszyła trzecia edycja kampanii społecznej Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy pod hasłem: „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!”. Akcja skierowana jest do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków.