Otwarte Ogrody już we wrześniu, do 30 czerwca zgłoszenia | Konstancin-Jeziorna

Otwarte Ogrody już we wrześniu, do 30 czerwca zgłoszenia

30-06-2022

Festiwal Otwarte Ogrody w uzdrowisku Konstancin-Jeziorna wraca do przedpandemicznej formuły. Wydarzenie odbędzie się w drugi weekend września, ale już teraz do udziału w nim zapraszamy wszystkich, którzy chcą się podzielić swoimi zainteresowaniami i pasjami. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca.

Festiwal Otwarte Ogrody ma już wieloletnią tradycję i cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, ale także licznych gości jedynego uzdrowiska na Mazowszu. Wydarzenie po dwóch latach pandemii wraca do tradycyjnej formuły i z nową koordynatorką. Została nią Monika Bukowińska, która od lat jako artystka uczestniczy w wydarzeniu.

Zgłoszenia

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 10–11 września i będzie to już jego 15. edycja. Zapraszamy miejscowych malarzy, rzeźbiarzy, pisarzy i muzyków oraz wszystkich, którzy chcą się podzielić swoimi zainteresowaniami i pasjami, do otwarcia swojego ogrodu i prezentacji w nim swojej twórczości. Zachęcamy też mieszkańców do udostępnienia posesji innym artystom czy twórcom. Aby zgłosić chęć udziału w festiwalu należy wypełnić załączony poniżej formularz i przesłać go mailowo na adres: otwarteogrodykonstancinatgmail [dot] com. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 czerwca 2022 r.

Organizatorzy

Organizatorami festiwalu są: Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury. Otwarte Ogrody w uzdrowisku Konstancin-Jeziorna są częścią obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Ich tegoroczne hasło to „Połączeni dziedzictwem”.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Przestrzeń miejska, dzieci uczestniczą w pikniku

    Znamy inicjatywy, które otrzymają wsparcie gminy

    Pikniki międzypokoleniowe, warsztaty świąteczne, zawody wędkarskie. Gmina Konstancin-Jeziorna ponownie wesprze najciekawsze inicjatywy lokalne swoich mieszkańców. Samorząd na realizację 23 zadań przeznaczy 50 tys. zł.
  • W hali stoją mężczyźni i kobiety w galowych mundurach strażackich, za nimi wozy ratowniczo-gaśnicze

    Nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy oficjalnie przekazano do…

    21 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie odbyło się oficjalne przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Słomczyn i wielozadaniowego quada dla OSP Gassy.