Nowy układ komunikacyjny DW721 – podziel się z nami swoją opinią | Konstancin-Jeziorna

Nowy układ komunikacyjny DW721 – podziel się z nami swoją opinią

18-12-2024

Do 29 grudnia br. można jeszcze zgłaszać uwagi dotyczące wariantów nowego układu komunikacyjnego drogi wojewódzkiej nr 721, zaproponowanych przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Zachęcamy mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna do wypełnienia ankiety, która znajduje się na naszej stronie internetowej.

Budowa nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 721 – od skrzyżowania z ul. Julianowską w Piasecznie do włączenia jej do drogi wojewódzkiej nr 724 – to inwestycja prowadzona i finansowana przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Obecnie na jego zlecenie opracowywane jest studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe (STEŚ) dla planowanego przedsięwzięcia. Projekt zakłada stworzenie nowego układu drogowego, który ma poprawić przepustowość oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Merytoryczne spotkanie

W ramach studium przygotowano pięć wariantów przebiegu planowanego układu komunikacyjnego. MZDW przedłożyło je burmistrzowi w celu zaopiniowania. Michał Wiśniewski, chcąc poznać oczekiwania mieszkańców, 10 grudnia zorganizował naradę konstancińską, w ramach inicjatywy „Forum wymiany – wiedzy, pomysłów, myśli”. Spotkanie w ratuszu, na którym propozycje MZDW zostały przedstawione opinii publicznej, wzbudziło duże zainteresowanie. Frekwencja była imponująca – sala posiedzeń wypełniła się mieszkańcami, którzy aktywnie uczestniczyli w rzeczowej i merytorycznej dyskusji. Podczas spotkania zaprezentowano m.in. dokumenty planistyczne, dane dotyczące intensywności ruchu drogowego oraz wszystkie pięć wariantów układu komunikacyjnego autorstwa MZDW (mapa z zaznaczonymi wariantami poniżej). Nagranie ze spotkania dostępne jest na kanale gminy Konstancin-Jeziorna w serwisie YouTube

Wypełnij ankieta

MZDW oczekuje od konstancińskiego samorządu zaopiniowania przedstawionych przez siebie wariantów. Głos mieszkańców jest istotny dla podjęcia decyzji przez burmistrza. Dlatego, aby zebrać opinie mieszkańców, została uruchomiona ankieta, w której mogą oni wyrazić swoje zdanie. Formularz w wersji online jest dostępny w zakładce: Ankiety, a w wersji papierowej w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77). Na głosy czekamy do 29 grudnia 2024 r. Wyniki ankiety zostaną udostępnione w pierwszej połowie stycznia 2025 r. Zachęcamy do zapoznania się materiałem zaprezentowanym podczas spotkania (prezentacja do pobrania poniżej) i do udziału w ankiecie.

 

Autor
Monika Kasprzyk, Patryk Siepsiak
Do pobrania

Najnowsze aktualności

  • Dzieci bawiące się klockami, siedzą na podłodze w przedszkolu.

    Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów…

    W poniedziałek (5 maja) rusza nabór uzupełniający do miejskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W dziewięciu placówkach dostępnych jest jeszcze łącznie 109 wolnych miejsc. Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną.
  • Grafika informacyjna zapraszająca mieszkańców sołectw i osiedli na cykl spotkań z burmistrzem Michałem Wiśniewskim, dotyczących inwestycji, planów i potrzeb lokalnej społeczności.

    7 maja spotkanie z mieszkańcami Piasków, Cieciszewa i…

    Przed nami czwarte spotkanie z burmistrzem gminy Konstancin-Jeziorna w ramach cyklu „Porozmawiajmy o waszej okolicy”. Tym razem zaproszenie kierowane jest do mieszkańców sołectw Piaski, Cieciszew i Dębówka. Zebranie odbędzie się 7 maja o godz. 18.00 w Domu Ludowy w Cieciszewie.