Od kwietnia tężnia solankowa w Parku Zdrojowym otwarta dłużej | Konstancin-Jeziorna

Od kwietnia tężnia solankowa w Parku Zdrojowym otwarta dłużej

01-04-2023
fot. A. Piętka

Wraz z nadejściem wiosny Uzdrowisko Konstancin-Zdrój wydłuża godziny otwarcia tężni. Od soboty (1 kwietnia) z leczniczych i prozdrowotnych inhalacji solankowych można korzystać 7 dni w tygodniu w godz. 10.00–19.00. Bilety kupimy w kasie obiektu lub przez internet. Zapraszamy.

Konstancińska tężnia solankowa to jedna z największych atrakcji turystycznych Mazowsza. Zaraz po ciechocińskiej zaliczana jest do najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych obiektów leczniczych należących do Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. 

Zastrzyk energii

Wizyta w tym liczącym ponad 40 lat ogromnym inhalatorium jest prawdziwym zastrzykiem energii dla naszego organizmu. Powietrze wokół tężni, w wyniku parowania solanki o stężeniu minerałów 7,5 proc., tworzy swoisty mikroklimat zbliżony do klimatu, którym możemy cieszyć się nad morzem. Minerały w nim zawarte wspomagają odbudowę i regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych. Działają także stymulująco na pracę układu odpornościowego. Szczególnie istotne dla naszego zdrowia są pierwiastki: jod, brom, wapń i magnez.

Godziny otwarcia

Konstancińska tężnia czynna jest przez cały rok – zimą tylko w weekendy. Wyjątek stanowią ferie. Od soboty (1 kwietnia) z leczniczych i prozdrowotnych inhalacji solankowych można korzystać już przez 7 dni w tygodniu w godz. 10.00–19.00, o ile pozwolą na to warunki pogodowe i temperatura nie spadnie poniżej -5 st. C. W kolejnych miesiącach godziny jej otwarcia będą wydłużane. I tak do godz. 20.00 w maju, lipcu i sierpniu oraz do godz. 21.00 w czerwcu. Ceny biletów w okresie letnim (kwiecień–listopad) prezentują się następująco:

 • bilet normalny – 14 zł/os.,
 • bilet ulgowy – 9 zł/os.,
 • bilet wycieczkowy (grupa powyżej 10 osób) – 12 zł/os.,
 • bilet rodzinny (2+1) – 31 zł,
 • bilet rodzinny (2+2) – 38 zł,
 • karnet normalny (12 wejść) – 125 zł,
 • karnet ulgowy (12 wejść) – 85 zł.

Bilety kupimy w kasie obiektu lub przez internet. Więcej informacji na stronie internetowej: www.uzdrowisko-konstancin.pl.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Kobieta stoi na tle ściany z czerwonej cegły

  Nowy wydział w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

  W konstancińskim magistracie powstał Wydział Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej. Będzie on odpowiedzialny m.in. za współpracę samorządu z mieszkańcami, przedsiębiorcami, a także organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi.
 • Strażacy podczas akcji gaśniczej pożaru budynku jednorodzinnego

  Pożar zniszczył dom, trwa zbiórka na jego odbudowę

  W jednej chwili życie Marty Romanowskiej i jej córek, mieszkanek Ciszycy, legło w gruzach. Kobieta, która na co dzień pracuje w konstancińskim magistracie, w pożarze domu straciła niemal cały dobytek. Ogień zniszczył dach oraz poddasze, a parter zalała woda. Trwa zbiórka pieniędzy dla pogorzelców.