Pensjonariusze Domu Aktora w Skolimowie wsparli powodzian | Konstancin-Jeziorna

Pensjonariusze Domu Aktora w Skolimowie wsparli powodzian

24-09-2024

Pensjonariusze Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie wsparli gminną zbiórkę darów na rzecz powodzian. Seniorzy przekazali produkty żywnościowe oraz pieniądze, za które konstanciński magistrat zakupił osuszacze. Sprzęt i rzeczy trafią do mieszkańców zalanych terenów.

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna, organizacje społeczne, a także lokalne firmy odpowiedzieli błyskawicznie na apel o wsparcie dla osób, które ucierpiały podczas powodzi na Dolnym Śląsku. Akcję zbiórki darów, organizowaną przez konstanciński samorząd, wsparli także pensjonariusze Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. 

Działania w placówce zostały zainicjowane przez Ryszardę Gozdowską, Agnieszkę Byrską i Marię Szadkowską, z którymi w miniony poniedziałek (23 września br.) spotkała się Katarzyna Tusińska, zastępczyni burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna. Seniorzy zebrali produkty żywnościowe, a także pieniądze w łącznej kwocie 1,6 tys. zł. Środki te pozwoliły na zakup przez konstanciński magistrat 5 osuszaczy, które w najbliższych dniach trafią do mieszkańców terenów ogarniętych powodzią. Dziękujemy za wsparcie.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • pływacy w ciemnych koszulkach na podium

    Rodzinne emocje na Mikołajkowych Zawodach Pływackich

    Niemal 180 zawodników wzięło udział w Mikołajkowych Zawodach Pływackich, które 6 grudnia odbyły się na pływalni Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie. Tego dnia nie liczyły się miejsca na podium, lecz przede wszystkim dobra zabawa. Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu
  • niebieski plakat z wizerunkiem blond kobiety-sędziny zapowiadający wykład

    Spotkanie z Anną Marią Wesołowską w ramach kampanii „Biała…

    Już w 15 grudnia (poniedziałek) o godz. 18.00 w sali posiedzeń UMiG odbędzie się spotkanie z Anną Marią Wesołowską – prawniczką i sędzią w stanie spoczynku, znaną z programów „Sędzia Anna Maria Wesołowska” i „Wesołowska i mediatorzy”. Wydarzenie jest zwieńczeniem kampanii „Biała Wstążka”.