Ferie na półmetku! Zobacz, co się działo w pierwszym tygodniu | Konstancin-Jeziorna

Ferie na półmetku! Zobacz, co się działo w pierwszym tygodniu

20-02-2023

Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych. Dzieci i młodzież spędzili go kreatywnie i aktywnie. Każdy dzień był okazją do doskonałej zabawy przygotowanej przez Szkołę Podstawową nr 2 oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. Równie atrakcyjnie zapowiada się kolejny tydzień zimowego odpoczynku od nauki.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, czyli od 13 do 17 lutego, półkolonie dla uczniów zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie. Wzięło w nich udział 100 osób. Placówka przygotowała wiele atrakcji, w tym m.in. zajęcia – plastyczne, sensoryczne i chemiczne. Nie zabrakło spotkań ze strażnikami miejskimi. Były gry zespołowe i bal karnawałowy.

Ferie na sportowo

Równie ciekawie było w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, z którego oferty skorzystało 50 uczniów w wieku 8–14 lat. Każdy dzień był okazją do aktywnego spędzenia czasu i doskonałej zabawy. Dzieci i młodzież poznawali popularne dyscypliny sportowe, w tym m.in. piłkę nożną halową, koszykówkę 3 na 3, siatkówkę oraz tenis stołowy. Nie zabrakło też zajęć na lodowisku miejskim w Parku Zdrojowym oraz szaleństw na dmuchanej zjeżdżalni, która stanęła w hali sportowej przy ul. Żeromskiego. To wszystko pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów. Ale to nie koniec, bo w drugim tygodniu ferii zajęcia w ośrodku sportu będą kontynuowane. Od 20 do 24 lutego na uczestników zajęć czekają m.in. gry i zabawy, a także ćwiczenia przy muzyce. Ponadto w programie są konkursy i turnieje oraz nauka jazdy na łyżwach. Niestety, nie ma już wolnych miejsc.

Ponadto przypominamy, że w okresie ferii zimowych (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00– 15.00) wszyscy uczniowie mieszkający w gminie Konstancin-Jeziorna mogą korzystać bezpłatnie (po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej) z miejskiego lodowiska w Parku Zdrojowym.

Ferie kulturalne

W Konstancińskim Domu Kultury dla dzieci, które wcześniej się zapisały, w poniedziałek (20 lutego) ruszył z kolei tygodniowy turnus warsztatowy. Potrwa on do 24 lutego. Instruktorzy i animatorzy KDK przygotowali zajęcia z grafiki warsztatowej, tworzenia rzeźb i malarstwa.

Wszystkich natomiast zapraszamy do Hugonówki (ul. Mostowa 15) już w najbliższą środę (22 lutego) na seans filmowy – o godz. 10.30 dzieci w wieku 5–8 lat, a o godz. 12.30 nieco starsze – wieku 8–12 lat. Wstęp wolny. Informacje o tytułach filmów dostępne są w kasie KDK.

Galeria zdjęć

 

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Ściana budynku, ceglana czerwona elewacja. Przed nim chodnik, a w tle rosną krzewy i drzewa.

    Ostatni moment na złożenie wniosku do budżetu gminy na 2024…

    Do 30 września m.in. radni, organizacje pozarządowe i mieszkańcy mogą składać wnioski do projektu budżetu gminy Konstancin-Jeziorna na 2024 rok. Zgłaszane propozycje muszą dotyczyć wyłącznie zadań własnych gminy.
  • Fragment dachu z kominem. Nad nim niebieskie niebo.

    Ruszyła kampania społeczna: Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!

    Ruszyła trzecia edycja kampanii społecznej Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy pod hasłem: „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!”. Akcja skierowana jest do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków.