Ferie na półmetku! Zobacz, co się działo w pierwszym tygodniu | Konstancin-Jeziorna

Ferie na półmetku! Zobacz, co się działo w pierwszym tygodniu

20-02-2023

Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych. Dzieci i młodzież spędzili go kreatywnie i aktywnie. Każdy dzień był okazją do doskonałej zabawy przygotowanej przez Szkołę Podstawową nr 2 oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. Równie atrakcyjnie zapowiada się kolejny tydzień zimowego odpoczynku od nauki.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, czyli od 13 do 17 lutego, półkolonie dla uczniów zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie. Wzięło w nich udział 100 osób. Placówka przygotowała wiele atrakcji, w tym m.in. zajęcia – plastyczne, sensoryczne i chemiczne. Nie zabrakło spotkań ze strażnikami miejskimi. Były gry zespołowe i bal karnawałowy.

Ferie na sportowo

Równie ciekawie było w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, z którego oferty skorzystało 50 uczniów w wieku 8–14 lat. Każdy dzień był okazją do aktywnego spędzenia czasu i doskonałej zabawy. Dzieci i młodzież poznawali popularne dyscypliny sportowe, w tym m.in. piłkę nożną halową, koszykówkę 3 na 3, siatkówkę oraz tenis stołowy. Nie zabrakło też zajęć na lodowisku miejskim w Parku Zdrojowym oraz szaleństw na dmuchanej zjeżdżalni, która stanęła w hali sportowej przy ul. Żeromskiego. To wszystko pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów. Ale to nie koniec, bo w drugim tygodniu ferii zajęcia w ośrodku sportu będą kontynuowane. Od 20 do 24 lutego na uczestników zajęć czekają m.in. gry i zabawy, a także ćwiczenia przy muzyce. Ponadto w programie są konkursy i turnieje oraz nauka jazdy na łyżwach. Niestety, nie ma już wolnych miejsc.

Ponadto przypominamy, że w okresie ferii zimowych (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00– 15.00) wszyscy uczniowie mieszkający w gminie Konstancin-Jeziorna mogą korzystać bezpłatnie (po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej) z miejskiego lodowiska w Parku Zdrojowym.

Ferie kulturalne

W Konstancińskim Domu Kultury dla dzieci, które wcześniej się zapisały, w poniedziałek (20 lutego) ruszył z kolei tygodniowy turnus warsztatowy. Potrwa on do 24 lutego. Instruktorzy i animatorzy KDK przygotowali zajęcia z grafiki warsztatowej, tworzenia rzeźb i malarstwa.

Wszystkich natomiast zapraszamy do Hugonówki (ul. Mostowa 15) już w najbliższą środę (22 lutego) na seans filmowy – o godz. 10.30 dzieci w wieku 5–8 lat, a o godz. 12.30 nieco starsze – wieku 8–12 lat. Wstęp wolny. Informacje o tytułach filmów dostępne są w kasie KDK.

Galeria zdjęć

 

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Osoba głosująca w lokalu wyborczym.

    Jesienią mieszkańcy Habdzina zagłosują w domu ludowym

    Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Decyzją komisarza wyborczego w gminie Konstancin-Jeziorna utworzony został nowy obwód do głosowania. Od teraz mieszkańcy Habdzina będą głosować w swoim domu ludowym. Tym samym liczba stałych obwodów wzrosła do 16.
  • Grafika wektorowa. Plakat promujący badania GUS wśród gospodarstw rolnych.

    Ruszyły ważne badania polskiego rolnictwa

    Główny Urząd Statystyczny prowadzi na terenie całego kraju badania statystyczne wśród wylosowanych gospodarstw rolnych. Do 16 czerwca można wziąć udział w samospisie internetowym, a od 19 czerwca ankieterzy będą dzwonić i odwiedzać gospodarzy.