Uwaga mieszkańcy, zmiany odbioru odpadów w sektorze trzecim | Konstancin-Jeziorna

Uwaga mieszkańcy, zmiany odbioru odpadów w sektorze trzecim

22-03-2024

Uwaga mieszkańcy! Konsorcjum warszawskich firm Partner i Partner Dariusz Apelski informuje o zmianach w harmonogramie wywozu odpadów z sektora 3: zmieszanych, bio kuchennych i pochodzących z ogrodów oraz metali i tworzyw sztucznych. Wspomniane frakcje zostaną odebrane odpowiednio w środę (3 kwietnia), w czwartek (4 kwietnia) oraz w sobotę (6 kwietnia).   

Zmiany terminów odbioru odpadów zmieszanych, bio kuchennych i pochodzących z ogrodów oraz metali i tworzyw sztucznych dotyczą sektora 3., który obejmuje: Bielawę bez nieruchomości przy ulicy Mirkowskiej od ulicy Warszawskiej do Bielawskiej, Ciszycę, Czernidła, Habdzin, Kierszek, Kępę Oborską, Kępę Okrzewską, Łęg, Obórki, Okrzeszyn i Opacz.

Odbiór później

Zgodnie z obowiązującym harmonogramem odpady bio kuchenne i z ogrodu z sektora 3. powinny zostać odebrane w środę (3 kwietnia). Jednak ze względów logistycznych ich wywóz konsorcjum warszawskich firm Partner i Partner Dariusz Apelski przełożył na czwartek (4 kwietnia). Z kolei metal i tworzywa sztuczne zamiast 4 kwietnia zostaną odebrane z sektora 3. dwa dni później, czyli w sobotę (6 kwietnia). Natomiast odbiór odpadów zmieszanych został dodatkowo zaplanowany na środę (3 kwietnia). Wcześniej nie było tego terminu w harmonogramie. Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz konsorcjum warszawskich firm Partner i Partner Dariusz Apelski przeprasza za niedogodności i prosi mieszkańców o wyrozumiałość.

Reklamacje

Przypominamy, że reklamacje dotyczące nieodebrania odpadów czy braku worków na odpady należy zgłaszać w terminie do 24 godzin po planowanej dacie ich odbioru do Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta i Gminy. Można to zrobić telefonicznie pod nr. 22 484 24 22–23, mailowo na adres: odpadyatkonstancinjeziorna [dot] pl lub poprzez bezpłatną aplikację Evenio.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

 • droga, po bokach widać trawę i drzewa

  Z powiatu do gminy – trzy odcinki dróg zmieniły zarządcę

  Gminna sieć dróg zwiększyła się o blisko 6 kilometrów. To efekt decyzji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, która przekazała w zarządzanie konstancińskiemu samorządowi odcinki ulic w Kawęczynie, Gassach i Oborach. Teraz gmina będzie odpowiedzialna m.in. za ich stan techniczny i utrzymanie.
 • z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2022, Ty decydujewsz!

  Budżet partycypacyjny 2025 czas start – można już składać…

  Wystartował Budżet Partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. Na realizację pomysłów mieszkanek i mieszkańców jest 800 tys. zł, w tym 600 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. na pozostałe. Projekty można zgłaszać do 5 czerwca br.
 • Nowa siedziba ZGK

  Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadza się do nowej…

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie powraca na ul. Warecką 22. Od najbliższego poniedziałku (27 maja br.) mieszkańcy będą obsługiwani już w nowej siedzibie. Wcześniej, w piątek (24 maja), planowana jest przeprowadzka. Tego dnia zakład będzie zamknięty dla interesantów.
 • Sala posiedzeń, około 20 osób siedzi przy stołach, na ścianie wisi ekran projekcyjny

  Radni wybrali przewodniczących stałych i doraźnej komisji

  Znamy już nazwiska przewodniczących komisji stałych i doraźnej Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. W siedmiu pracami kierować będą radni Koalicji Obywatelskiej, a w jednej – komitetu Współpraca Ponad Podziałami. Decyzje zapadły na posiedzeniu, które odbyło się w poniedziałek (20 maja br.).