Wspólna akcja pomocowa dla ukraińskich rodzin | Konstancin-Jeziorna

Wspólna akcja pomocowa dla ukraińskich rodzin

27-05-2022

Supermarket Auchan w Konstancinie-Jeziornie, za pośrednictwem OSP Bielawa, przekazał dary rzeczowe dla uchodźców z Ukrainy. Swoją cegiełkę dołożyli także pracownicy Urzędu Miasta i Gminy. Artykuły spożywcze i higieniczne trafiły do osób, które zwróciły się do magistratu o pomoc.

Setki uchodźców z Ukrainy znalazło schronienie w gminie Konstancin-Jeziorna. Wszyscy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. By pomóc im w załatwianiu różnych formalności w Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77 od kilku miesięcy działa punkt informacyjny, który obsługuje osoba biegle posługująca się językiem ukraińskim. To też tutaj, po zamknięciu społecznego punktu wydawania darów przy ul. Sobieskiego 6, zgłaszają się osoby szukające wsparcia rzeczowego. W miarę możliwości jest ono udzielane.  

Wspólne działanie

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc lokalnych firm i prywatnych osób. Uchodźców wojennych z Ukrainy wspierają m.in. pracownicy konstancińskiego magistratu, którzy w ostatnim czasie zorganizowali kolejną już zbiórkę darów. Do akcji włączył się także konstanciński supermarket Auchan. Przekazał on, za pośrednictwem Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie, paletę artykułów spożywczych i higienicznych. Znalazły się wśród nich m.in. mąka, cukier, makarony, kasze, ryż, olej, konserwy i przetwory owocowe, zupki dla niemowląt, a także mydło, papier toaletowy i środki do prania. Wszystko zostało posegregowane i w pierwszej kolejności przekazane kilkunastu rodzinom, które zwróciły się do magistratu o pomoc. Pozostałe rzeczy są wydawane potrzebującym na bieżąco.

Podziękowania

Za udział w inicjatywie i wsparcie rzeczowe serdecznie dziękujemy supermarketowi Auchan w Konstancinie-Jeziornie, Iwonie Siudzińskiej – radnej Rady Miejskiej i sołtys sołectwa Bielawa, OSP Bielawa oraz pracownikom konstancińskiego urzędu.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran z czterema osobami obradującymi zdalnie.

    W środę 42. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

    W najbliższą środę (29 czerwca) odbędzie się zwołana na wniosek burmistrza 42. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Radni zagłosują m.in. w sprawie zmian w uchwałach dotyczących budżetu na rok 2022 oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konstancin-Jeziorna na lata 2022–2028.
  • Grafika. Zielona trawa na której stoi mały domek z drewnianych klocków. Obok niego napisy: Pamiętaj, złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków oraz centralna baza emisyjności budynków. Mniejsza czcionką są podane szczegółowe informacje, które zostały powielone w artykule.

    Złóż deklarację o sposobie ogrzewania budynku

    Przypominamy! Właściciele lub zarządcy budynków mieszkalnych i obiektów usługowych muszą przekazać do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków informację czym są one ogrzewane. Deklarację można złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Jest na to czas tylko do 30 czerwca 2022 r.