Wyjątkowy jubileusz setnych urodzin Stefanii Walewskiej | Konstancin-Jeziorna

Wyjątkowy jubileusz setnych urodzin Stefanii Walewskiej

25-06-2021

W piątek (25 czerwca) setne urodziny obchodziła Stefania Walewska, pensjonariuszka Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego Tabita w Konstancinie-Jeziornie. W tym wyjątkowym dniu jubilatkę z życzeniami i kwiatami odwiedził m.in. Ryszard Machałek, pierwszy zastępca burmistrza gminy.

Stefania Walewska urodziła się 25 czerwca 1921 r. w Szopienicach na Śląsku. Jej ojciec Franciszek Bieniosek, w latach 1920–1932 r., był naczelnikiem gminy. Matka Marta Bieniosek poświęciła się rodzinie – była wrażliwą, czułą i kochającą osobą.

Dzieciństwo i 100. urodziny

Pani Stefania dzieciństwo spędziła w rodzinnej miejscowości. Zdobyła wykształcenie administracyjne. Pracowała zawodowo przez blisko 50 lat w Katowicach i Warszawie, m.in.: w Ministerstwie Finansów. Po przejściu na emeryturę podjęła decyzję, że resztę życia spędzi w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Tabita w Konstancinie-Jeziornie – mieszka w nim od 2004 r. W piątek (25 czerwca) obchodziła swój wyjątkowy jubileusz – 100. urodziny.

Życzenia i prezenty

Z tej okazji Ryszard Machałek, pierwszy zastępca burmistrza gminy, złożył jubilatce najserdeczniejsze życzenia, a także przekazał list gratulacyjny, bukiet kwiatów oraz kosz upominkowy. – To wyjątkowa rocznica i doniosły moment nie tylko dla pani i pani bliskich, ale również dla całej społeczności gminy Konstancin-Jeziorna – mówił samorządowiec. – Przeżyła pani wiele chwil radosnych, jak i też dramatycznych, uczestnicząc w doniosłych i trudnych losach naszej Ojczyzny. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla wielu pokoleń Polaków.

Miłośniczka Bacha

Pani Stefania ma duszę artysty, a jej wielką miłością jest muzyka klasyczna. Uwielbia Bacha, Webera i Chopina. Często, póki zdrowie jej na to pozwalało, sama grała na pianinie, które stało w Tabicie. Teraz czas spędza na rozwiązywaniu krzyżówek. – Poczucie humoru i pogoda ducha to mój przepis na długie życie – twierdzi seniorka. – Bardzo ważna jest również opieka lekarzy i wsparcie personelu, który się o mnie bardzo dobrze troszczy. 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • W gabinecie lekarskim młoda kobieta w maseczce ochronnej otrzymuje zastrzyk, który wykonuje mężczyzna ubrany w biały fartuch.

    Już blisko 67 proc. mieszkańców gminy zaszczepionych

    Gmina Konstancin-Jeziorna niezmiennie jest liderem szczepień przeciw COVID-19 w powiecie piaseczyńskim. W pełni zaszczepionych zostało już blisko 67 proc. mieszkańców, to ponad 16,4 tys. osób. Mimo wysokiego wskaźnika wyszczepialności, cały czas zachęcamy do szczepień niezdecydowanych.
  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis intensywne opady śniegu. W tle widać ludzi idących chodnikiem. Pada na nich śnieg.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Intensywne opady śniegu

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 22.00 w piątek (26 listopada) do godz. 12.00 w sobotę (27 listopada).