Wyjątkowy jubileusz setnych urodzin Stefanii Walewskiej | Konstancin-Jeziorna

Wyjątkowy jubileusz setnych urodzin Stefanii Walewskiej

25-06-2021

W piątek (25 czerwca) setne urodziny obchodziła Stefania Walewska, pensjonariuszka Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego Tabita w Konstancinie-Jeziornie. W tym wyjątkowym dniu jubilatkę z życzeniami i kwiatami odwiedził m.in. Ryszard Machałek, pierwszy zastępca burmistrza gminy.

Stefania Walewska urodziła się 25 czerwca 1921 r. w Szopienicach na Śląsku. Jej ojciec Franciszek Bieniosek, w latach 1920–1932 r., był naczelnikiem gminy. Matka Marta Bieniosek poświęciła się rodzinie – była wrażliwą, czułą i kochającą osobą.

Dzieciństwo i 100. urodziny

Pani Stefania dzieciństwo spędziła w rodzinnej miejscowości. Zdobyła wykształcenie administracyjne. Pracowała zawodowo przez blisko 50 lat w Katowicach i Warszawie, m.in.: w Ministerstwie Finansów. Po przejściu na emeryturę podjęła decyzję, że resztę życia spędzi w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Tabita w Konstancinie-Jeziornie – mieszka w nim od 2004 r. W piątek (25 czerwca) obchodziła swój wyjątkowy jubileusz – 100. urodziny.

Życzenia i prezenty

Z tej okazji Ryszard Machałek, pierwszy zastępca burmistrza gminy, złożył jubilatce najserdeczniejsze życzenia, a także przekazał list gratulacyjny, bukiet kwiatów oraz kosz upominkowy. – To wyjątkowa rocznica i doniosły moment nie tylko dla pani i pani bliskich, ale również dla całej społeczności gminy Konstancin-Jeziorna – mówił samorządowiec. – Przeżyła pani wiele chwil radosnych, jak i też dramatycznych, uczestnicząc w doniosłych i trudnych losach naszej Ojczyzny. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla wielu pokoleń Polaków.

Miłośniczka Bacha

Pani Stefania ma duszę artysty, a jej wielką miłością jest muzyka klasyczna. Uwielbia Bacha, Webera i Chopina. Często, póki zdrowie jej na to pozwalało, sama grała na pianinie, które stało w Tabicie. Teraz czas spędza na rozwiązywaniu krzyżówek. – Poczucie humoru i pogoda ducha to mój przepis na długie życie – twierdzi seniorka. – Bardzo ważna jest również opieka lekarzy i wsparcie personelu, który się o mnie bardzo dobrze troszczy. 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran z czterema osobami obradującymi zdalnie.

    W środę 42. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

    W najbliższą środę (29 czerwca) odbędzie się zwołana na wniosek burmistrza 42. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Radni zagłosują m.in. w sprawie zmian w uchwałach dotyczących budżetu na rok 2022 oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konstancin-Jeziorna na lata 2022–2028.
  • Grafika. Zielona trawa na której stoi mały domek z drewnianych klocków. Obok niego napisy: Pamiętaj, złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków oraz centralna baza emisyjności budynków. Mniejsza czcionką są podane szczegółowe informacje, które zostały powielone w artykule.

    Złóż deklarację o sposobie ogrzewania budynku

    Przypominamy! Właściciele lub zarządcy budynków mieszkalnych i obiektów usługowych muszą przekazać do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków informację czym są one ogrzewane. Deklarację można złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Jest na to czas tylko do 30 czerwca 2022 r.