Wyjątkowy jubileusz setnych urodzin Stefanii Walewskiej | Konstancin-Jeziorna

Wyjątkowy jubileusz setnych urodzin Stefanii Walewskiej

25-06-2021

W piątek (25 czerwca) setne urodziny obchodziła Stefania Walewska, pensjonariuszka Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego Tabita w Konstancinie-Jeziornie. W tym wyjątkowym dniu jubilatkę z życzeniami i kwiatami odwiedził m.in. Ryszard Machałek, pierwszy zastępca burmistrza gminy.

Stefania Walewska urodziła się 25 czerwca 1921 r. w Szopienicach na Śląsku. Jej ojciec Franciszek Bieniosek, w latach 1920–1932 r., był naczelnikiem gminy. Matka Marta Bieniosek poświęciła się rodzinie – była wrażliwą, czułą i kochającą osobą.

Dzieciństwo i 100. urodziny

Pani Stefania dzieciństwo spędziła w rodzinnej miejscowości. Zdobyła wykształcenie administracyjne. Pracowała zawodowo przez blisko 50 lat w Katowicach i Warszawie, m.in.: w Ministerstwie Finansów. Po przejściu na emeryturę podjęła decyzję, że resztę życia spędzi w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Tabita w Konstancinie-Jeziornie – mieszka w nim od 2004 r. W piątek (25 czerwca) obchodziła swój wyjątkowy jubileusz – 100. urodziny.

Życzenia i prezenty

Z tej okazji Ryszard Machałek, pierwszy zastępca burmistrza gminy, złożył jubilatce najserdeczniejsze życzenia, a także przekazał list gratulacyjny, bukiet kwiatów oraz kosz upominkowy. – To wyjątkowa rocznica i doniosły moment nie tylko dla pani i pani bliskich, ale również dla całej społeczności gminy Konstancin-Jeziorna – mówił samorządowiec. – Przeżyła pani wiele chwil radosnych, jak i też dramatycznych, uczestnicząc w doniosłych i trudnych losach naszej Ojczyzny. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla wielu pokoleń Polaków.

Miłośniczka Bacha

Pani Stefania ma duszę artysty, a jej wielką miłością jest muzyka klasyczna. Uwielbia Bacha, Webera i Chopina. Często, póki zdrowie jej na to pozwalało, sama grała na pianinie, które stało w Tabicie. Teraz czas spędza na rozwiązywaniu krzyżówek. – Poczucie humoru i pogoda ducha to mój przepis na długie życie – twierdzi seniorka. – Bardzo ważna jest również opieka lekarzy i wsparcie personelu, który się o mnie bardzo dobrze troszczy. 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Remont chodnika. Na pierwszej części chodnika położona jest kostka brukowa, dalej widać ziemie, na której dopiero będzie ona kładziona. Wejście na chodnik jest ogrodzone, biało czerwonym szlabanem.

    Będzie bezpieczniej, wymiana chodnika przy ul. Bielawskiej

    Wysłużone płyty zastąpi kostka brukowa. Właśnie ruszyła wymiana chodnika po północnej stronie ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie – na odcinku od posesji nr 5 do przejazdu kolejowego. Prace remontowe wykonuje firma Bruk-Bud z Poświętnego.
  • Łódka płynąca po wodzie. Na dziobie leży kobieta, która czyta książkę. W tle widać góry.

    Lubisz czytać? Weź udział w konkursie „Książka w podróży”

    Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie zachęca do udziału w konkursie „Książka w podróży”. Zadanie jest proste – trzeba tylko zrobić zdjęcie, będąc w dowolnym miejscu w Polsce lub za granicą, książce wypożyczonej z konstancińskiej książnicy. Dla autorów najciekawszych fotek czekają nagrody.