Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 | Konstancin-Jeziorna

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

1 kwietnia wystartował Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Choć uczestnictwo w nim jest obowiązkowe, to nawet nie wymaga wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Jest ona dostępna na dedykowanej stronie internetowej.

Grafika – jak wziąć udział w NSP Na górze grafiki jest napis: Jak wziąć udział w spisie? Po lewej stronie grafiki jest napis: spis.gov.pl, poniżej: To proste! Po prawej stronie widać kobietę, mężczyznę i dziecko, którzy entuzjastycznie uśmiechają się i trzymają kciuki w górze. W lewym dolnym rogu grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, NSP 2021.
Narodowy Spis Powszechny 2021 trwa do 30 września 2021 r.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań odbywa się raz na 10 lat. 1 kwietnia wystartowała edycja 2021, która potrwa do końca września br. Spis dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski – niezależnie od posiadanego obywatelstwa czy wieku. Jest obowiązkowy.

Spis online

Z obowiązku spisowego możemy się wywiązać – bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji dostępnej na stronie internetowej Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań – jest to podstawowa i obowiązkowa metoda spisu. Nie warto z tym zwlekać! Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Nie masz komputera? Pomogą urzędnicy

Osoby, które nie mają komputera lub telefonu z Internetem, mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77) i zgłosić chęć udziału w NSP 2021. Na spisującą się osobę czeka specjalnie przygotowany komputer z dostępem do sieci, a w razie pytań lub problemów wsparciem będzie służyć wyznaczony do tego pracownik urzędu. Ze względu na sytuację epidemiczną termin wizyty należy wcześniej ustalić telefonicznie pod nr.: 22 484 23 10. Punkt spisowy czynny jest w godz. 9.00–15.00. Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

Rachmistrz ostatnią deską ratunku

Jeśli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w urzędzie – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza lub jego wizyty. Ważne! Gdy skontaktuje się z nami rachmistrz, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. Z tego względu – podkreślmy to raz jeszcze – warto spisać się samemu przez Internet w dogodnym dla nas terminie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: spis.gov.pl.
 


 

 • Co stracisz, jeśli nie weźmiesz udziału w spisie
  Narodowy Spis Powszechny to wyjątkowa i jedyna na 10 lat szansa, aby Polacy mogli pokazać, jaka naprawdę jest ich sytuacja osobista, rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa. Nie zwlekaj ze spisem. Masz na to już tylko 8 dni.
  Na grafice jest napis: Co stracisz, jeśli się nie spiszesz? Poniżej umieszczone są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Na dole grafiki jest adres strony internetowej: spis.gov.pl. Obok umieszczony jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
 • Sobotni dyżur rachmistrza spisowego w urzędzie
  Tylko 10 dni pozostało na wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Przyjdź w sobotę (25 września) do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77) i spisz się z naszą pomocą. Zapraszamy na dyżur w…
  Plakat promujący Powszechny Spis Ludności i Mieszkań 2021. Poniżej cztery osoby stojące w rzędzie, w różnym wieku, dwie kobiety i dwóch mężczyzn, w tle niebieskie tło. Na środku napis Spisz się z naszą pomocą. Na dole informacje o dyżurze rachmistrza, którego szczegóły znajdują się w artykule.
 • Sąsiedzie, czy już się spisałeś? Wypełniłeś formularz?
  Dla przyszłości Twojej „małej ojczyzny” niezwykle ważne jest, aby spisali się wszyscy mieszkańcy gminy. Dlatego podczas pogawędek z sąsiadami i znajomymi warto pytać, czy też już wywiązali się z tego obowiązku.
  Na grafice jest napis: Sąsiedzie, spisałeś się? Wypełniłeś formularz spisowy? To świetnie! Przypomnij o tym obowiązku sąsiadom i znajomym. Poniżej są cztery małe koła ze znakami: plus, minus, mnożenie i dzielenie, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Po lewej stronie są dwie kobiety – starsza kobieta trzyma na kolanach komputer, młodsza uśmiecha się i wskazuje na ekran komputera. Poniżej adres strony internetowej: spis.gov.pl. Obok logo GUS oraz napis Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
 • Spisz się z naszą pomocą – kolejne dyżury rachmistrzów
  Kto się jeszcze nie spisał? Jest na to czas tylko do końca września! W razie czego rachmistrzowie i członkowie Gminnego Biura Spisowego służą pomocą. Najbliższe dyżury już w sobotę (11 września) w Konstancinie-Jeziornie i w poniedziałek (13 września…
  Grafika wektorowa. W niebieski półokrąg wpisany tekst: Tu możesz się spisać. W górnym prawym rogu tekst: #liczysiękażdy. Poniżej jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
 • Spisz się z naszą pomocą – dyżur w Cieciszewie
  Nie wziąłeś jeszcze udziału w spisie powszechnym? Przyjdź i spisz się z naszą pomocą. Zapraszamy w najbliższy czwartek (9 września) na kolejny dyżur rachmistrza i członka Gminnego Biura Spisowego, tym razem w Domu Ludowym w Cieciszewie. Mieszkańcy…
  chny Ludności i Mieszkań 2021. Poniżej cztery osoby stojące w rzędzie, w różnym wieku, dwie kobiety i dwóch mężczyzn, w tle niebieskie tło. Na środku napis Spisz się z naszą pomocą. Na dole informacje o dyżurze rachmistrza, których treść znajduje się w artykule.
 • Dodatkowy dyżur rachmistrza w świetlicy na os. Mirków
  Uwaga! W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców w środę (8 września) zaplanowano dodatkowy dyżur rachmistrza spisowego w świetlicy gminnej przy ul. A. Walentynowicz 24 na os. Mirków. Zapraszamy w godz. 14.00–17.00.
  Biuro. Młody mężczyzna siedzi na krześle przy białym biurku. Ubrany jest w błękitną koszulę, na nosie ma okulary. Przed nim stoi srebrny laptop.