Obiekty sportowe i rekreacyjne | Konstancin-Jeziorna

Obiekty sportowe i rekreacyjne

Konstancin-Jeziorna jest wymarzonym miejscem do aktywności sportowych i czynnego spędzania wolnego czasu. Na mieszkańców i turystów czekają: siłownie plenerowe, wielofunkcyjne boiska, place zabaw, skatepark, ścieżka zdrowia, oraz bogate zaplecze Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji (hala sportowa, sala fitness, sauna, siłownia). W zimę w Parku Zdrojowym funkcjonuje sztuczne lodowisko. Chętni mogą skorzystać z konstancińskiego systemu wypożyczania rowerów. Swoją ofertę sportowo-rekreacyjne mają także prywatne firmy. 

 • Baseny
  Mieszkańcy i turyści, którzy mają ochotę popływać mogą skorzystać z trzech basenów znajdujących się na terenie Konstancina-Jeziorny.
  Zdjęcie pływalni w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Konstancin (długi prostokątny basen, napełniony wodą, podzielony na 6 torów do pływania.) Nikogo w nim nie ma, tylko w dali widać grupkę dzieci przygotowujących się do zajęć na basenie.
 • Wakeboarding
  Wakeboarding – sport wodny polegający na płynięciu po powierzchni wody na desce, trzymając się liny ciągniętej przez łódź lub za pomocą wyciągu. Wakeboarding powstał z połączenia nart wodnych, snowboardingu i surfingu.
  Staw, na środku którego mężczyzna uprawia wakeboarding. Ma na sobie kamizelkę ratunkową, kask na głowie, na nogach przypiętą podłużną deskę, dzięki której może ślizgać się po tafli wody. W rękach trzyma uchwyt połączony z liną, która go ciągnie.
 • Psi plac zabaw
  Spacery z czworonożnymi pupilami już nie muszą być nudne. Przy ul. Chylickiej otwarty został pierwszy w Konstancinie-Jeziornie gminny plac zabaw dla psów. Tutaj zwierzaki mogą szaleć do woli – bez smyczy i kagańca.
   Średniej wielkości pies, z dużym kijem w zębach stoi na podeście platformy zabawowej dla zwierząt. W tle widać ogrodzenie oraz wysokie drzewa.
 • Ścieżka zdrowia im. Tomasza Hopfera
  Konstancińska ścieżka zdrowia im. Tomasza Hopfera liczy ok. 1860 metrów. Wzdłuż leśnej trasy spacerowej na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego zlokalizowanych jest siedem stacji z ponad 30 urządzeniami sportowo-rekreacyjnymi.
  Trzy drewniane urządzenia do ćwiczeń, na których można wspinać się, podciągać, ćwiczyć mięśnie brzucha. Stoją w lesie.
 • Siłownie plenerowe
  Siłownie na świeżym powietrzu cieszą się coraz większą popularnością. W Konstancinie-Jeziornie również można poćwiczyć pod chmurką.
  Metalowe urządzenia do ćwiczeń ogólnorozwojowych m.in.: orbitrek, ławka do ćwiczeń mięśni brzucha, rowerek. Urządzenia stoją w Parku Zdrojowym. Na niektórych ćwiczą ludzie, w dali widać spacerowiczów. Wokół rosną wysokie drzewa.
 • Boiska wielofunkcyjne
  W Konstancinie-Jeziornie znajdują się dwa boiska wielofunkcyjne –  na os. Grapa obok oczka wodnego i przy ul. Południowej.
  Boisko wielofunkcyjne: pomarańczowa elastyczna nawierzchnia z narysowanymi liniami (granicami boisk do gry w piłkę nożną, koszykówkę). Na krańcach boiska stoją metalowe bramki i kosze. Wokół rosną wysokie drzewa.