24 czerwca prezentacja projektu rozbudowy drogi wojewódzkiej 721 | Konstancin-Jeziorna

24 czerwca prezentacja projektu rozbudowy drogi wojewódzkiej 721

18-06-2026

Już 24 czerwca podczas zebrania burmistrza z mieszkańcami sołectw Habdzin, Opacz i Ciszyca zaprezentowany zostanie projekt rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 721 na odcinku od skrzyżowania z ul. Mirkowską do skrzyżowania z drogą powiatową nr 2801W. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 6 w Opaczy.

W najbliższą środę (24 czerwca) Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, spotka się z mieszkańcami sołectw Habdzin, Opacz i Ciszyca w ramach cyklu „Porozmawiajmy o waszej okolicy”. Głównym punktem zebrania będzie prezentacja projektu rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 721 na odcinku od skrzyżowania z ul. Mirkowską do skrzyżowania z drogą powiatową nr 2801W. Dokumentacja została przygotowana przez Biuro Projektów Neotrans Sp. z o.o. na zlecenie inwestora – Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Warto przypomnieć, że założenia inwestycji były omawiane w 2025 r. podczas spotkań roboczych przedstawicieli projektanta z sołtysami trzech wspomnianych sołectw. Projekt, który zostanie zaprezentowany mieszkańcom 24 czerwca br., powinien uwzględniać kierunkowe ustalenia wypracowane w trakcie tych rozmów. Środowe zebranie będzie okazją do zapoznania się z proponowanymi rozwiązaniami oraz zadania pytań projektantowi. 

Początek o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 6 w Opaczy (Opacz 9).

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Na parkowej alei kobieta z dziećmi korzysta z bramki zraszającej, która rozpylając wodną mgiełkę przynosi ochłodę podczas upalnego dnia.

    Nowe słupki zraszające pomagają przetrwać upały

    Cztery nowe, wodooszczędne słupki zraszające pojawiły się w Konstancinie-Jeziornie, by pomóc mieszkańcom przetrwać upały. Delikatna mgiełka wodna zapewnia ochłodę spacerowiczom w trzech punktach Parku Zdrojowego oraz przy „Tęczowym Przedszkolu” na osiedlu Mirków.
  • Grupa uczestników posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Seniorów pozuje do wspólnego zdjęcia w sali obrad.

    Gmina Konstancin-Jeziorna aktywnie działa na rzecz seniorów

    Konstancin-Jeziorna włącza się w ogólnopolską dyskusję o potrzebach osób starszych. Przedstawicielka gminy uczestniczyła w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Seniorów. Wnioski ze spotkania mają pomóc w rozwijaniu lokalnych działań skierowanych do mieszkańców 60+.