Bezpieczna szkolna wycieczka – zgłoś kontrolę autokaru | Konstancin-Jeziorna

Bezpieczna szkolna wycieczka – zgłoś kontrolę autokaru

19-05-2023
fot. Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Sezon na zielone szkoły i wycieczki klasowe powoli się rozkręca. Warto zatroszczyć się o bezpieczną podróż i skorzystać z możliwości sprawdzenia autokaru, który będzie wiózł dzieci, przez policjantów. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie sprawdzą też trzeźwość kierowcy. Kontrola odbywa się nieodpłatnie na wniosek rodziców lub organizatora.  

Rozpoczął się sezon na wycieczki i zielone szkoły. Ich organizatorzy oraz rodzice uczestników mogą skorzystać z możliwości nieodpłatnego sprawdzenia autokaru, którym będą podróżować dzieci, przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Kontrola autokaru przed wyjazdem to prosta, rutynowa procedura. Policjanci sprawdzają stan techniczny pojazdu, w tym m.in. zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie w apteczki i gaśnice.

Jednak podstawa bezpiecznego wyjazdu to trzeźwy i wypoczęty kierowca. Dlatego podczas kontroli mundurowi przeglądają rejestry czasu podróży i postoju kierującego autokarem. Jest też obowiązkowa kontrola alkomatem. Kontrole odbywają się przed siedzibą komendy przy ul. Kościelnej 3 w Piasecznie. Wniosek o jej przeprowadzenie należy zgłosić kilka dni przed planowanym wyjazdem. Można to zrobić telefonicznie pod numer 47 72 45 204 lub mailowo na adres: kpp [dot] piaseczno-wrdatksp [dot] policja [dot] gov [dot] pl.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący piknik rodzinny w SP nr 1 w Konstancinie-Jeziornie.

    Piknik rodzinny w konstancińskiej Jedynce

    3 czerwca (sobota) w Szkole Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się piknik rodzinny. Zaproszeni są nie tylko uczniowie szkoły i ich rodziny, ale każdy gość i mieszkaniec gminy.
  • W głównej części zdjęcia znajduje się mosiężna figurka kobiety z zawiązanymi oczami. W lewej ręce trzyma miecz, w prawej wagę. Jest to Temida – symbolizująca Wymiar Sprawiedliwości. W głębi zdjęcia widoczne są dwie dłonie w uścisku.

    Ruszył nabór kandydatów na ławników do sądów powszechnych

    W czwartek (1 czerwca) Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna rozpoczął nabór kandydatów na ławników sądowych do sądów rejonowych w Piasecznie i dla m.st. Warszawy oraz okręgowego w Warszawie. Do obsadzenia jest łącznie 9 stanowisk. Termin składania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2023 r.