Bezpieczna szkolna wycieczka – zgłoś kontrolę autokaru | Konstancin-Jeziorna

Bezpieczna szkolna wycieczka – zgłoś kontrolę autokaru

19-05-2023
fot. Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Sezon na zielone szkoły i wycieczki klasowe powoli się rozkręca. Warto zatroszczyć się o bezpieczną podróż i skorzystać z możliwości sprawdzenia autokaru, który będzie wiózł dzieci, przez policjantów. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie sprawdzą też trzeźwość kierowcy. Kontrola odbywa się nieodpłatnie na wniosek rodziców lub organizatora.  

Rozpoczął się sezon na wycieczki i zielone szkoły. Ich organizatorzy oraz rodzice uczestników mogą skorzystać z możliwości nieodpłatnego sprawdzenia autokaru, którym będą podróżować dzieci, przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Kontrola autokaru przed wyjazdem to prosta, rutynowa procedura. Policjanci sprawdzają stan techniczny pojazdu, w tym m.in. zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie w apteczki i gaśnice.

Jednak podstawa bezpiecznego wyjazdu to trzeźwy i wypoczęty kierowca. Dlatego podczas kontroli mundurowi przeglądają rejestry czasu podróży i postoju kierującego autokarem. Jest też obowiązkowa kontrola alkomatem. Kontrole odbywają się przed siedzibą komendy przy ul. Kościelnej 3 w Piasecznie. Wniosek o jej przeprowadzenie należy zgłosić kilka dni przed planowanym wyjazdem. Można to zrobić telefonicznie pod numer 47 72 45 204 lub mailowo na adres: kpp [dot] piaseczno-wrdatksp [dot] policja [dot] gov [dot] pl.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.