Czołgi, śmigłowce i żołnierze – ruszają ćwiczenia wojskowe NATO | Konstancin-Jeziorna

Czołgi, śmigłowce i żołnierze – ruszają ćwiczenia wojskowe NATO

09-02-2024
Fot. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

Od najbliższego poniedziałku (12 lutego) do końca maja w całej Polsce prowadzone będą ćwiczenia wojskowe NATO. Jak informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych na autostradach, drogach ekspresowych oraz krajowych będzie można spotkać liczne kolumny pojazdów wojskowych. Są to planowane szkolenia, więc nie ma powodów do niepokoju.

Jak informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, od najbliższego poniedziałku (12 lutego) na terenie całej Polski prowadzone będą wspólne ćwiczenia NATO – pod kryptonimem Steadfast Defender-24 (STDE-24) oraz Dragon-24 (DR-24). W związku z tym, w kraju przebywać będzie znaczna liczba żołnierzy i sprzętu sojuszników. Ćwiczenia te mają charakter defensywny i nie są skierowane przeciwko jakiemukolwiek państwu.

Kolumny wojskowe

W ramach planowanych ćwiczeń – do końca maja – m.in. na autostradach, drogach ekspresowych i krajowych odbywać będzie się wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych. Eskortowane i zabezpieczone będą one przez Żandarmerię Wojskową i Wojsko Polskie. 

Nie rób zdjęć

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, apeluje aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych oraz  danych dotyczących wylotów i lądowań samolotów. Każde nieprzemyślane działanie w sieci – publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Osoba wrzucająca kartkę do urny do głosowania

    Druga tura wyborów burmistrza – każdy głos jest ważny

    W niedzielę (21 kwietnia) mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna czeka wyborcza dogrywka. W drugiej turze o urząd burmistrza ubiega się dwóch kandydatów, którzy dwa tygodnie temu uzyskali najwięcej głosów. Lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7.00–21.00.
  • Grafika wektorowa, na czerwonym tle napis: Rada Miejska Konstancin-Jeziorna

    Znamy termin pierwszej sesji Rady Miejskiej nowej kadencji

    7 maja odbędzie się pierwsza sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna dziewiątej kadencji. Zostaną na niej zaprzysiężeni nowi radni oraz burmistrz gminy. Na posiedzeniu poznamy też nazwiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Obrady rozpoczną się o godz. 10.00.