Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych | Konstancin-Jeziorna

Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

18-04-2024
fot. Pixabay

Choć do wakacji jeszcze sporo czasu, znamy już listę gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, które w tym czasie będą pełnić dyżury. Opiekę dzieciom, w różnych terminach, zapewni dziewięć placówek. Zapisy będą prowadzone w dniach 3–7 czerwca. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wakacje już niebawem. W związku z tym, jak co roku w okresie letnim, w gminnych placówkach oświatowych dla najmłodszych organizowane są dyżury wakacyjne. 

Harmonogram dyżurów

Od 24 czerwca do 30 sierpnia opiekę nad dziećmi zapewni łącznie 9 placówek. Będą to:

 • od 24 czerwca do 12 lipca – Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie (ul. Wilanowska 218) oraz Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (ul. Wojewódzka 12);
 • od 1 do 12 lipca Przedszkole nr 1 „Zielony Zakątek” (ul. Oborska 2) oraz Przedszkole nr 3 „Kolorowe Kredki” w Oborach (Obory 22);
 • od 15 do 26 lipca – Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi „Leśna Chatka” (ul. Sanatoryjna 8);
 • od 15 lipca do 2 sierpnia – Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Bielawska 57);
 • od 29 lipca do 9 sierpnia – Przedszkole nr 2 „Tęczowe Przedszkole” (ul. Anny Walentynowicz 3);
 • od 12 do 30 sierpnia – Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 (ul. Szkolna 7);
 • od 19 do 30 sierpnia – Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Stefana Żeromskiego 15).

Ważne terminy

Zapisy na wybrany termin będą prowadzone w poszczególnych placówkach dyżurujących od 3 do 7 czerwca 2024 r., na podstawie wniosku (do pobrania poniżej). Z wakacyjnej opieki mogą skorzystać wyłącznie dzieci uczęszczające w bieżącym roku szkolnym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez gminę Konstancin-Jeziorna. Co ważne, oboje rodzice lub rodzic samotnie wychowujący dziecko muszą w terminie dyżuru pracować i nie mogą w tym czasie korzystać z urlopu wypoczynkowego lub wychowawczego. Uwaga! Dyżur wakacyjny nie jest okresem adaptacji dla dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w nowym roku szkolnym. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami organizacji dyżurów zamieszczonymi poniżej.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

  Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.