Działaj lokalnie i dołącz do akcji „Masz Głos” | Konstancin-Jeziorna

Działaj lokalnie i dołącz do akcji „Masz Głos”

22-02-2023

Jeśli chcesz zrobić coś dobrego dla społeczności lokalnej, zgłoś się do ogólnopolskiej akcji „Masz Głos”. Dzięki temu masz szansę otrzymać wsparcie i pomoc przy realizacji swojego przedsięwzięcia. Zapisy będą prowadzone do 5 marca 2023 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

„Masz Głos” to projekt Fundacji Stefana Batorego, a jego celem jest zwiększenie zainteresowania obywateli sprawami ich lokalnych społeczności i zachęcenie do uczestnictwa w życiu publicznym. Do akcji mogą zgłaszać się organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, zwłaszcza pochodzące z małych miejscowości i na początku działalności, które w tym roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej najbliższej okolicy.

Dla kogo jest akcja

 Na wsparcie mogą liczyć osoby i organizacje, które mi.in. chcą:

 • prowadzić działania pomocowe dla uchodźczyń i uchodźców;
 • tworzyć miejsca do spędzania czasu wolnego dla społeczności lokalnej (np. dla młodzieży);
 • organizować aktywności dla seniorów;
 • dbać o dostępność przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami;
 • aktywizować kobiety;
 • działać na rzecz ekologii i klimatu;
 • działać na rzecz dziedzictwa kulturowego i przemysłowego;
 • wprowadzić bądź ulepszyć budżet obywatelski lub fundusz sołecki;
 • postarać się, aby władze samorządowe były bardziej dostępne dla mieszkanek i mieszkańców – organizować dyżury, udostępniać adresy e-mailowe i numery telefonów, a urzędy dostosować godziny pracy do potrzeb mieszkanek i mieszkańców;
 • przeciwdziałać wykluczeniu transportowemu i brakom odpowiedniej infrastruktury drogowej.

Nabór

Aby dołączyć do grona uczestników tegorocznej edycji akcji „Masz Głos” należy do 5 marca 2023 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy. W drugim etapie odbywa się rozmowa telefoniczna z koordynatorem. Liczba miejsc jest ograniczona. O wynikach rekrutacji zgłaszający się zostaną poinformowani do 13 marca przez stronę internetową akcji Masz Głos. Grupy i organizacje przyjęte do akcji rozpoczną 10-miesięczną pracę nad realizacją swojego pomysłu. Otrzymają bezpłatne wsparcie merytoryczne i mogą liczyć m.in. na wizyty ekspertów-koordynatorów regionalnych i ich doradztwo, pomoc prawną, konsultacje przy działaniach promocyjnych i komunikacyjnych, scenariusz działań, poradniki, broszury i materiały edukacyjne, minigrant (600 zł) oraz uczestnictwo w bezpłatnych szkoleniach. Szczegóły na stronie: www.maszglos.pl.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

 • Budynek z czerwonej cegły z duzymi oknami. Nad nim błękitne niebo.

  Pierwsze posiedzenia komisji wyborczych

  Obwodowe komisje wyborcze, odpowiedzialne za prawidłowe przeprowadzenie głosowania w zbliżających się wyborach parlamentarnych, rozpoczynają pracę. Komisarz wyborczy wyznaczył terminy pierwszych posiedzeń, na których komisje oficjalnie się ukonstytuują.
 • Śmieciarka odbiera odpady

  Przedłużona współpraca z firmą Jarper i nowe harmonogramy

  Uwaga mieszkańcy! Na okres od 1 do 31 października zostaje przedłużona współpraca z firmą Jarper Sp. z o.o., która to na terenie gminy Konstancin-Jeziorna tymczasowo świadczy usługę odbioru odpadów komunalnych. Obowiązują nowe harmonogramy dla zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej.