Harcerze i mieszkańcy zebrali około 350 worków śmieci | Konstancin-Jeziorna

Harcerze i mieszkańcy zebrali około 350 worków śmieci

17-04-2023
fot. Uroczysko Konstancin

Blisko 350 worków pełnych śmieci zebrali mieszkańcy oraz harcerki i harcerze Uroczyska Konstancin podczas sobotniego (15 kwietnia) sprzątania Obór, Cieciszewa oraz Konstancina-Jeziorny. Mimo deszczowej pogody humor i zapał do pracy dopisywał wszystkim uczestnikom akcji. Wzięło w niej udział kilkuset wolontariuszy.

Organizatorzy społecznych akcji sprzątania Obór, Cieciszewa oraz Konstancina-Jeziorny i okolic podsumowali sobotnie (15 kwietnia) wydarzenie. Pomimo deszczowej aury, która utrzymywała się prawie przez cały dzień, w wiosennych porządkach udział wzięło kilkaset osób, w tym przede wszystkim gromady zuchowe i drużyny harcerskie Uroczyska Konstancin, a także mieszkańcy wspomnianych sołectw. Wszystkim dopisywał humor i zapał do pracy.

Najwięcej butelek i opon

Wolontariusze w ciągu kilku godzin zebrali łącznie około 350 worków po brzegi wypełnionych śmieciami, w tym: 200 w Konstancinie-Jeziornie i jego okolicy, 100 w Oborach oraz 50 w Cieciszewie. – W workach lądowały najczęściej szklane butelki oraz puszki po napojach alkoholowych – mówi Alicja Welenc, sołtys Obór. – Znaleźliśmy też m.in. kineskop od telewizora.   

Podobnie było w Cieciszewie. – Gdyby nie zaangażowanie uczestników akcji, nasze sołectwo wciąż byłoby pełne plastikowych butelek i reklamówek – przyznaje Dariusz Ślifirski, sołtys Cieciszewa. – Wszystkim, a w szczególności harcerzom, dziękuję za udział w akcji.

Także Konstancin-Jeziorna był pełen niechlubnych „skarbów”. – Tylko z terenu przy moście kolejowym na rzece Jeziorce zebraliśmy około 30 opon samochodowych – mówi Robert Bokacki, komendant Hufca ZHP Uroczysko Konstancin. – Były również opony od ciągnika, rowerów, a także czajnik i inne sprzęt AGD.  

ZGK odbiera śmieci

Akcje wsparł Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, który zapewnił uczestnikom worki i rękawiczki. Z kolei zebrane odpady w najbliższych dniach sukcesywnie odbierają pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej. Przypominamy! Wszelkie planowane inicjatywy społecznego sprzątania można zgłaszać do wydziału Gospodarki Komunalnej i Spraw Lokalowych Urzędu Miasta i Gminy (nr tel. 22 484 23 70–74).

Galeria zdjęć
[photo-gallery:3187]

 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Sala pełna dzieci

    Są wolne miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

    W gminnych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych są jeszcze wolne miejsca. Dziewięć placówek, po dwóch etapach rekrutacji, może przyjąć łącznie 63 dzieci, również te spoza gminy Konstancin-Jeziorna. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy jednostek oświatowych.
  • Droga gruntowa jest równana

    Trwa równanie dróg gruntowych na terenie gminy

    Gmina Konstancin-Jeziorna sukcesywnie naprawia nierówności na swoich drogach gruntowych. W najbliższych dniach równiarka pojawi się na kolejnych ulicach. Będą to: Cedrowa, Akacjowa, Jaśminowa i Bukowa w Konstancinie-Jeziornie oraz Zawiejska w Borowinie.