Inwestycja na terenie dawnej Fabryki Papieru – uwagi do 17 maja | Konstancin-Jeziorna

Inwestycja na terenie dawnej Fabryki Papieru – uwagi do 17 maja

15-05-2024

We wtorek (14 maja) w konstancińskim magistracie odbyło się spotkanie poświęcone inwestycji, którą na terenie dawnej Fabryki Papieru przy ul. Mirkowskiej, planuje firma Arche S.A. Jego uczestnicy mogli wyrazić swoją opinię na temat zaprezentowanych projektów, zadać pytania oraz zgłosić uwagi. Te będą przyjmowane jeszcze do 17 maja br.  

Inwestycja Arche S.A. dotyczy budowy, na terenie dawnej Fabryki Papieru przy ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie, czterech budynków mieszkalnych z lokalami usługowymi oraz wielopoziomowego garażu. Zgodnie ze złożonym w konstancińskim magistracie wnioskiem o ustalenie lokalizacji inwestycji w trybie specustawy mieszkaniowej liczba mieszkań w planowanej inwestycji ma wynieść od 140 do 145, a liczba mieszkańców – maksimum 322 osoby.

Spotkanie w ratuszu

We wtorek (14 maja br.) w ratuszu odbyło się spotkanie, zorganizowane z inicjatywy władz gminy, podczas którego firma Arche S.A. zaprezentowała swoje zamierzenia inwestycyjne dotyczące złożonego wniosku, a także koncepcję zagospodarowania pozostałego terenu po dawnej Fabryce Papieru. – Mam nadzieję, że takich spotkań będzie więcej, ponieważ bardzo mi zależy na dialogu zarówno z mieszkańcami, jak i z naszymi inwestorami – podkreślił na wstępie Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Uważam, że w takim duchu wypracujemy rozwiązania, które będą dobre dla Konstancina-Jeziorny, jego obecnych i przyszłych mieszkańców, oraz będą uwzględniały interesy naszych partnerów.

Obecni w sali posiedzeń mieszkańcy i radni Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna mogli wyrazić swoją opinię na temat planowanej inwestycji, zadać pytania oraz zgłosić uwagi. Odpowiedzi udzielali przedstawiciele inwestora. Spotkanie było transmitowane na żywo w internecie. Jego zapis dostępny jest na kanale gminy w serwisie YouTube. Z kolei materiały ze spotkania, sporządzone przez firmę Arche, można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.

Uwagi do 17 maja

Przypominamy, że uwagi do wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Mirkowskiej można składać do 17 maja br. (podając imię i nazwisko lub nazwę jednostki organizacyjnej i adresu osoby składającej uwagę):

 • w formie papierowej:
  • w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77;
  • drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77, 05-520 Konstancin-Jeziorna). 
 • w formie elektronicznej:
  • za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej na platformie ePUAP: /4576mqsekc/SkrytkaESP;
  • za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail – planowanieatkonstancinjeziorna [dot] pl.

Ostateczną decyzję odnośnie lokalizacji inwestycji podejmie Rada Miejska Konstancin-Jeziorna.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze z gradem

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek (18 czerwca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Alert obowiązuje od godz. 16.35 do godz. 19.30. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Droga asfaltowa, na poboczach drzewa

  Nowy asfalt na ul. Prawdziwka, utrudnienia na czas remontu

  Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy planuje w dniach 24–25 czerwca wymianę nawierzchni ul. Prawdziwka. W związku z tym droga na odcinku od ul. Bartosza Głowackiego w Kierszku do ul. Borowej w Konstancinie-Jeziornie będzie zamknięta dla ruchu.