Jubileusz 50-lecia Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk | Konstancin-Jeziorna

Jubileusz 50-lecia Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk

20-09-2021

Dom Seniora Polskiej Akademii Nauk obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia. W sobotę (18 września) odbyły się uroczystości rocznicowe, w których wzięli udział m.in. przedstawiciele gminy Konstancin-Jeziorna.

Sobotnie (18 września) uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od wystąpienia Jacka Szostakiewicza, dyrektora Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk w Konstancinie-Jeziornie. Po nim głos zabrali zaproszeni goście, w tym m.in. Tadeusz Latała, kanclerz Polskiej Akademii Nauk oraz Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy. – Jubileusz 50-lecia istnienia Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk to piękna karta historii. Składam na Pana ręce wyrazy uznania oraz podziękowanie dla Pana oraz wszystkich pracowników placówki za trud i codzienną pracę – mówił Kazimierz Jańczuk. – To właśnie dzięki Wam, to miejsce od pół wieku jest prawdziwym domem dla wielu ludzi. Domem, w którym na co dzień znajdują opiekę, pomoc i poczucie bezpieczeństwa.

Z okazji jubileuszu włodarz gminy wraz z Agatą Wilczek – przewodniczącą Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna wręczyli Jackowi Szostakiewiczowi upominek – akwarelę willi Wersal oraz kosz wypełniony 50 czerwonymi różami.

Ponadto, dla upamiętnienia okrągłej rocznicy zgromadzonym gościom przybliżono historię istnienia placówki w Konstancinie-Jeziornie. Wręczono również listy gratulacyjne i bukiety kwiatów wieloletnim pensjonariuszom oraz wyróżnienia zasłużonym pracownikom domu seniora. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne świętowanie. Były m.in. występy artystyczne, tort i poczęstunek.  

Galeria zdjęć

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Maszyna podczas frezowania jezdni asfaltowej, w tle nogi pracowników.

    Frezowanie jezdni i nowy asfalt, będą utrudnienia w ruchu

    Najpierw frezowanie, później nowy asfalt. Rusza remont ul. Podlaskiej w Parceli i ul. Kopernika, na odcinku od ul. Wilanowskiej do ul. Sobieskiego, w Konstancinie-Jeziornie. W związku z zaplanowanymi pracami prosimy kierowców o nie parkowanie samochodów na wspomnianych ulicach w dniach: 29
  • Mężczyzna, kominiarz stoi na dachu. Ubrany jest w czarną kurtkę, na głowie ma czarny kapelusz. Na plecy ma zarzucone urządzenie do czyszczenia kominów z drutami ułożonymi w okrąg. W tle domy jednorodzinne i błękitne niebo.

    Kominiarze przypominają o okresowych przeglądach

    Sezon grzewczy ruszył na dobre. Warto więc przypomnieć właścicielom i zarządcom budynków o ciążących na nich obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Krajowej Izby Kominiarzy.