Jubileusz 50-lecia Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk | Konstancin-Jeziorna

Jubileusz 50-lecia Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk

20-09-2021

Dom Seniora Polskiej Akademii Nauk obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia. W sobotę (18 września) odbyły się uroczystości rocznicowe, w których wzięli udział m.in. przedstawiciele gminy Konstancin-Jeziorna.

Sobotnie (18 września) uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od wystąpienia Jacka Szostakiewicza, dyrektora Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk w Konstancinie-Jeziornie. Po nim głos zabrali zaproszeni goście, w tym m.in. Tadeusz Latała, kanclerz Polskiej Akademii Nauk oraz Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy. – Jubileusz 50-lecia istnienia Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk to piękna karta historii. Składam na Pana ręce wyrazy uznania oraz podziękowanie dla Pana oraz wszystkich pracowników placówki za trud i codzienną pracę – mówił Kazimierz Jańczuk. – To właśnie dzięki Wam, to miejsce od pół wieku jest prawdziwym domem dla wielu ludzi. Domem, w którym na co dzień znajdują opiekę, pomoc i poczucie bezpieczeństwa.

Z okazji jubileuszu włodarz gminy wraz z Agatą Wilczek – przewodniczącą Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna wręczyli Jackowi Szostakiewiczowi upominek – akwarelę willi Wersal oraz kosz wypełniony 50 czerwonymi różami.

Ponadto, dla upamiętnienia okrągłej rocznicy zgromadzonym gościom przybliżono historię istnienia placówki w Konstancinie-Jeziornie. Wręczono również listy gratulacyjne i bukiety kwiatów wieloletnim pensjonariuszom oraz wyróżnienia zasłużonym pracownikom domu seniora. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne świętowanie. Były m.in. występy artystyczne, tort i poczęstunek.  

Galeria zdjęć

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Kobieta stoi na tle ściany z czerwonej cegły

    Nowy wydział w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

    W konstancińskim magistracie powstał Wydział Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej. Będzie on odpowiedzialny m.in. za współpracę samorządu z mieszkańcami, przedsiębiorcami, a także organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi.
  • Strażacy podczas akcji gaśniczej pożaru budynku jednorodzinnego

    Pożar zniszczył dom, trwa zbiórka na jego odbudowę

    W jednej chwili życie Marty Romanowskiej i jej córek, mieszkanek Ciszycy, legło w gruzach. Kobieta, która na co dzień pracuje w konstancińskim magistracie, w pożarze domu straciła niemal cały dobytek. Ogień zniszczył dach oraz poddasze, a parter zalała woda. Trwa zbiórka pieniędzy dla pogorzelców.