Kolejna pomoc dotarła do ukraińskiego Krzemieńca | Konstancin-Jeziorna

Kolejna pomoc dotarła do ukraińskiego Krzemieńca

30-12-2022
Fot. SP nr 2

W minioną środę (28 grudnia) do Krzemieńca w Ukrainie dotarła kolejna pomoc humanitarna z Konstancina-Jeziorny. Tym razem wsparcie obejmowało m.in. leki, środki opatrunkowe oraz rzeczy niezbędne do przetrwania zimy. Zbiórkę darów zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2.

Obecnie sytuacja mieszkańców Krzemieńca, miasta partnerskiego Konstancina-Jeziorny, jest bardzo ciężka. Związane jest to m.in. z częstymi przerwami w dostawach prądu – jedna z ostatnich trwała aż trzy dni. Dlatego Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie po raz kolejny odpowiedziała na apel przyjaciół z Ukrainy i zorganizowała zbiórkę m.in. latarek, kuchenek turystycznych, baterii, powerbanków i żywności pakowanej hermetycznie.

Wspaniali ludzie

W minioną środę (28 grudnia) transport z pomocą dotarł do Liceum Akademickiego im. Ułasa Samczuka w Krzemieńcu. Nie udałoby się to bez zaangażowania oraz pomocy wielu wspaniałych ludzi i instytucji, w tym m.in. społeczności Dwójki pod dyrekcją Katarzyny Chiszko, Fundacji Ewdomed i jej prezes Ewy Szuleckiej oraz wolontariuszy – Małgorzaty Zarzyckiej z Komitetu Polsko-Niemieckiego (zakup części darów została sfinansowana ze zbiórek przeprowadzonych w naszym partnerskim mieście Denzlingen), Rafała Makowskiego (wsparcie logistyczne) oraz Marcina Myszkowskiego z Fundacji Violet Kiwi, który osobiście dostarczył dary do Krzemieńca.

Podziękowania od dyrektora

Dodatkowo rodzice uczniów przyjmujących młodzież z Krzemieńca, w ramach wymiany międzyszkolnej, przygotowali indywidualne paczki dla ukraińskich rodzin. Całą akcję koordynował Wojciech Guszkowski, przewodniczący Komitetu Miast Partnerskich Konstancina-Jeziorny. Dary z Polski trafią do potrzebującej ludności oraz żołnierzy walczących na froncie. Za okazaną pomoc i wsparcie w trudnych dla Ukrainy chwilach podziękował Anatolij Avramyszyn, dyrektor liceum krzemienieckiego.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

    Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.