Kolejna pomoc dotarła do ukraińskiego Krzemieńca | Konstancin-Jeziorna

Kolejna pomoc dotarła do ukraińskiego Krzemieńca

30-12-2022
Fot. SP nr 2

W minioną środę (28 grudnia) do Krzemieńca w Ukrainie dotarła kolejna pomoc humanitarna z Konstancina-Jeziorny. Tym razem wsparcie obejmowało m.in. leki, środki opatrunkowe oraz rzeczy niezbędne do przetrwania zimy. Zbiórkę darów zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2.

Obecnie sytuacja mieszkańców Krzemieńca, miasta partnerskiego Konstancina-Jeziorny, jest bardzo ciężka. Związane jest to m.in. z częstymi przerwami w dostawach prądu – jedna z ostatnich trwała aż trzy dni. Dlatego Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie po raz kolejny odpowiedziała na apel przyjaciół z Ukrainy i zorganizowała zbiórkę m.in. latarek, kuchenek turystycznych, baterii, powerbanków i żywności pakowanej hermetycznie.

Wspaniali ludzie

W minioną środę (28 grudnia) transport z pomocą dotarł do Liceum Akademickiego im. Ułasa Samczuka w Krzemieńcu. Nie udałoby się to bez zaangażowania oraz pomocy wielu wspaniałych ludzi i instytucji, w tym m.in. społeczności Dwójki pod dyrekcją Katarzyny Chiszko, Fundacji Ewdomed i jej prezes Ewy Szuleckiej oraz wolontariuszy – Małgorzaty Zarzyckiej z Komitetu Polsko-Niemieckiego (zakup części darów została sfinansowana ze zbiórek przeprowadzonych w naszym partnerskim mieście Denzlingen), Rafała Makowskiego (wsparcie logistyczne) oraz Marcina Myszkowskiego z Fundacji Violet Kiwi, który osobiście dostarczył dary do Krzemieńca.

Podziękowania od dyrektora

Dodatkowo rodzice uczniów przyjmujących młodzież z Krzemieńca, w ramach wymiany międzyszkolnej, przygotowali indywidualne paczki dla ukraińskich rodzin. Całą akcję koordynował Wojciech Guszkowski, przewodniczący Komitetu Miast Partnerskich Konstancina-Jeziorny. Dary z Polski trafią do potrzebującej ludności oraz żołnierzy walczących na froncie. Za okazaną pomoc i wsparcie w trudnych dla Ukrainy chwilach podziękował Anatolij Avramyszyn, dyrektor liceum krzemienieckiego.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujacy nabór wniosków o udzielenie wsparcia finansowego przez LGD

    Wsparcie na założenie działalności gospodarczej – ostatni…

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania ogłosiło nabór wniosków, ostatni w obecnej perspektywie finansowej, na tworzenie nowych podmiotów gospodarczych. Dokumenty będą przyjmowane od 19 do 30 czerwca. Wcześniej zaplanowano szkolenie online. Odbędzie się ono 13 czerwca o godz. 16.30.
  • Z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2024, Ty decydujewsz!

    Budżet Partycypacyjny: Ostatnie godziny na zgłaszanie…

    Jeszcze tylko do poniedziałku (5 czerwca) – do północy – można zgłaszać projekty w 10. edycji Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna 2024. Czekamy na propozycje mieszkańców dotyczące tego, na co wydać pieniądze z budżetu gminy. W tym roku do rozdysponowania jest 400 tys. zł.