Konkurs na rymowankę o bezpieczeństwie w gospodarstwie | Konstancin-Jeziorna

Konkurs na rymowankę o bezpieczeństwie w gospodarstwie

19-01-2022

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci w wieku 11–14 lat, których rodzic lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników, do udziału w konkursie na rymowankę. Dla najlepszych autorów czekają atrakcyjne nagrody. 

Konkurs odbywa się już po raz trzeci, a jego tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.

Zadanie konkursowe

Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki – min. 4 wersy – dotyczącej sposobów ograniczenia ryzyka upadków osób w gospodarstwach rolnych. Muszą się w niej znaleźć przynajmniej cztery słowa kluczowe – użyte w dowolnej liczbie i formie. Są to: upadek, przyczyna, prewencja, zdrowie, buty, ślisko, bezpieczeństwo, wchodzić.

Zgłoszenie pracy

Pracę konkursową wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym (do pobrania poniżej) należy przesłać do 15 marca 2022 r. Można to zrobić:

 • elektronicznie – na e-mail Oddziału Regionalnego KRUS, w temacie wiadomości należy wpisać: konkurs na rymowankę oraz podać imię i nazwisko dziecka;
 • pocztą – na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Biuro Prewencji, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa (liczy się data stempla pocztowego), z dopiskiem konkurs na rymowankę.

Uwaga! Rymowankę do udziału w konkursie zgłasza rodzic lub opiekun prawny dziecka, ubezpieczony w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Nagrody

Na 20 najlepszych autorów rymowanek czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe o wartości ok. 1 tys. każda. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie: www.krus.gov.pl

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio
Do pobrania
Załącznik Size
Formularz zgłoszeniowy 261.97 KB
Regulamin konkursu na rymowankę 245.18 KB

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

  Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.