Konsultacje społeczne projektu gazociągu relacji Karczew–Gassy | Konstancin-Jeziorna

Konsultacje społeczne projektu gazociągu relacji Karczew–Gassy

17-04-2024

Miejscowości Gassy i Karczew połączy gazociąg wysokiego ciśnienia. W związku z planowaną inwestycją spółka Gaz-System zaprasza na konsultacje społeczne. Otwarte spotkanie z mieszkańcami odbędzie się 6 maja w godz. 15.00–18.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.  

Spółka Gaz-System planuje budowę gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Karczew–Gassy o długości około 2 km i średnicy 400 mm. Efektem inwestycji, realizowanej w ramach programu „Budowa i modernizacja infrastruktury gazowej składającej się na nową koncepcję zasilania aglomeracji warszawskiej”, będzie bezpieczna i nowoczesna infrastruktura przesyłowa gazu ziemnego. Umożliwi to zwiększony i stabilny przesył paliwa naturalnego do obecnych i przyszłych odbiorców.

Spotkanie w ratuszu

W związku z inwestycją planowane są konsultacje społeczne. Z inicjatywy spółki Gaz-System odbędą się one 6 maja 2024 r. w godz. 15.00–18.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77. Na spotkaniu zostaną zaprezentowane trasy, zakres i harmonogram projektowanego gazociągu. Inwestor przedstawi także podstawy prawne realizacji inwestycji oraz procedury wypłaty odszkodowań. A te przysługują m.in. za:

 • zajęcie nieruchomości na okres budowy;
 • szkody powstałe w trakcie prac;
 • utratę pożytków, np. zniszczone plony, ograniczone dopłaty Unii Europejskiej;
 • zmniejszenie wartości nieruchomości;
 • ograniczenia w sposobie korzystania z nieruchomości w strefie kontrolowanej.

oraz z tytułu wywłaszczenia nieruchomości.

Adresaci konsultacji

Konsultacje są dedykowane wszystkim interesariuszom inwestycji. W szczególności ich adresatami są właściciele nieruchomości, przez tereny których będzie przebiegała planowana trasa gazociągów. Uczestnicy będą obsługiwani według kolejności przybycia na spotkanie. Szczegółowe informacje na temat inwestycji dostępne są na stronie internetowej www.gaz-system.pl oraz ulotce informacyjnej (do pobrania poniżej).

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

  Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.