Przed nami Jarmark Kultury Urzecza – będzie się działo | Konstancin-Jeziorna

Przed nami Jarmark Kultury Urzecza – będzie się działo

09-05-2024

Już w najbliższą niedzielę (12 maja) zapraszamy do Parku Zdrojowego na Jarmark Kultury Urzecza. Będzie to idealna okazja, aby poznać historię i kulturę ludową tego nadwiślańskiego mikroregionu. Lista atrakcji jest długa, a na niej m.in. warsztaty ginących zawodów, rejsy tradycyjnymi łódkami, spektakl i występy artystyczne. Start o godz. 12.30.

W maju, jak co roku, w Konstancinie-Jeziornie organizowany jest Jarmark Kultury Urzecza. Nie inaczej będzie tym razem. Konstanciński Domu Kultury przygotował wiele atrakcji – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zapraszamy już w najbliższą niedzielę (12 maja) w godz. 12.30–19.00 do Parku Zdrojowego. 

Dla dużych i małych

W programie imprezy znalazły się liczne atrakcje, w tym m.in. warsztaty ginących zawodów (garncarstwo, kowalstwo, zabawkarstwo i wycinankarstwo), zabawy ludowe dla dzieci, rejsy tradycyjnymi łódkami po rzece Jeziorce oraz spektakl plenerowy dla najmłodszych Teatru pod Orzełkiem „Kukła z wiejskiego podwórza” (godz. 16.00). Podczas jarmarku będzie można kupić wiele regionalnych produktów, miejscowe przysmaki i wyjątkowe rękodzieło. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa plenerowa Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie i Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie pt. „Nad Wisłą, na Urzeczu. Tu było żyć trudno, ale się opłacało…”.

Folkowa muzyka

Nie zabraknie również regionalnej i folkowej muzyki, którą na scenie amfiteatru zaprezentują lokalni oraz zaproszeni artyści (od godz. 12.30), m.in. Wilanowska Orkiestra Dęta z zespołem 30+, Kuźnia Artystyczna, Łurzycanki, chór Jedyneczka ze Szkoły Podstawowej nr 1, Sołtysi, Jarzębina Czerwona, Małe Piskorze, Piskorze oraz Kujawiak z Urzecza. Koncert zwieńczy występ zespołu Czeremszyna (godz. 18.00). Zespół z Podlasia, z pogranicza polsko-białorusko-ukraińskiego to jeden z najlepszych muzycznie i jeden z najbardziej oryginalnych zespołów muzyki folk w Polsce.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio