Świetna zabawa w stylu lat 20. i 30. na Dniach Konstancina | Konstancin-Jeziorna

Świetna zabawa w stylu lat 20. i 30. na Dniach Konstancina

13-06-2022

Doroczne święto naszej gminy już za nami. Podczas tegorocznych Dni Konstancina dopisali i goście, i pogoda! Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 zauważalnie więcej osób przyszło, aby świętować razem na świeżym powietrzu. A przez weekend (11–12 czerwca) atrakcji było multum, m.in. koncerty, wystawy, spacery, warsztaty, turnieje czy parada retro.

W ostatni weekend (11 i 12 czerwca) odbyły się Dni Konstancina. Święto naszego miasta powróciło po dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami covidowymi i wyraźnie było widać, że wszystkim brakowało przez ten czas możliwości wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Bogaty program oferował najróżniejsze atrakcje dla małych i dużych, a do tego wyjątkowo dopisała pogoda.

Spacery i koncerty

W sobotę (11 czerwca) w ciągu dnia można było wybrać się m.in. na spacer z przewodnikiem, za to wieczorem w „Muzyczną podróż po Europie”, czyli koncert artystów z miast partnerskich Konstancina-Jeziorny. W altanie wystąpili H-BAND z Hranic oraz Duo Superb z Denzlingen. Natomiast w willi Gryf rozegrany został turniej brydża. W niedzielę (12 czerwca) w Parku Zdrojowego odbył się Piknik Retro, czyli swoista podróż w czasie w niezapomniane lata 20. i 30. minionego stulecia. W programie znalazło się wiele atrakcji sprzed stu lat, nawiązujących do początków podwarszawskiego letniska. Wszystko to otworzyła efektowna parada, która punktualnie o godz. 13.30 ruszyła z Centrum Handlowego Stara Papiernia do Parku Zdrojowego. Na jej czele szła Młodzieżowa Orkiestra Dęta miasta Zwolenia, a za nią maszerowali m.in. harcerze z Hufca ZHP Uroczysko Konstancin, burmistrzowie gmin Konstancin-Jeziorna i Denzlingen oraz miasta Hranice, samorządowcy, a także mieszkańcy.

W Parku Zdrojowym na każdego czekało multum atrakcji, w tym m.in. pokazy tańca i makijażu, wystawy, pokazy zabytkowych samochodów i rowerów, mecz retro piłki nożnej, warsztaty oraz zabawy w dawnym stylu dla dzieci i dorosłych, a także konkursy na przebranie z epoki oraz na najlepszą stylizację brody i wąsów. Na scenie amfiteatru wystąpili m.in. młodzi artyści ze Studia piosenki Diany Świder-Siepielskiej, znakomity jazzband The Warsaw Dixielanders oraz Orkiestra Na Dużym Rowerze, czyli sześcioosobowy zespołu muzyków, który grał jeżdżąc razem z instrumentami na jednym jednośladzie. 

Rytmy gospel na wieczór

Gwiazdą niedzielnego wieczoru był popularny chór gospel Sound’n’Grace, łączący w swoim repertuarze muzykę pop, soul, R&B i funk, który przyciągnął tłumy. Wyjątkowy dzień zwieńczył Bal Apaszów – lubiana potańcówka w stylu retro w klimatycznej altanie Konstancińskiego Domu Kultury, położonej nad brzegiem rzeki Jeziorki. Imprezę jak za dawnych lat, poprowadziła Stylowa Orkiestra Taneczna. Na koniec, gdy zapadł zmrok odbył się efektowny pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy teatralnej Etnimus.

Galeria Zdjęć: 

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis oblodzenie. W tle widać samochód jadący ulicą asfaltową przez las.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Oblodzenie

    Pogoda znów zrobi się niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Alert obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od północy do godz. 7.00 w sobotę (4 lutego). Drogi i chodniki mogą być śliskie.
  • Grafika wektorowa. Napis informujący o naborze do grup tematycznych wśród ekspertów i członków NGO, na tle warszawskich wieżowców.r

    Poszukiwani eksperci i przedstawiciele trzeciego sektora

    Stowarzyszenie Metropolia Warszaw przedłużyło nabór ekspertów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy zaangażują się w przygotowanie „Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”. Zgłoszenia od kandydatów będą przyjmowane do 17 lutego 2023 r.