Uczniowie Trójki na finale projektu Eco Studio Electro–System | Konstancin-Jeziorna

Uczniowie Trójki na finale projektu Eco Studio Electro–System

19-09-2023

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Konstancinie-Jeziornie wzięli udział w wielkim finale 4. sezonu projektu Eco Studio Electro–System. Wyjazd był nagrodą za zebranie największej ilości elektroodpadów. Młodzież spotkała się m.in. z gwiazdami młodego pokolenia – Saszan oraz Sarą Jemes. 

Projekt Eco Studio Electro–System zakładał przeprowadzenie w całej Polsce eventów przybliżających problematykę dbania o środowisko w kontekście szczególnego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. W ramach niego m.in. odbyły się edukacyjne lekcje przyrody oraz zbiórki elektroodpadów, w których uczestniczyły również konstancińscy uczniowie z gminnych szkół. Zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wygrała Szkoła Podstawowa nr 3, która dostarczyła ponad 70 kg elektroodpadów. W nagrodę jej uczniowie wzięli udział w wielkim finale projektu.

Wielki finał

Odbył się on 13 września na warszawskim Żoliborzu z okazji międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata. Do Warszawy przyjechali reprezentanci szkół z dziesięciu miast i gmin, w tym również z Trójki. Reprezentacji szkoły towarzyszyły Agnieszka Sobieraj, kierownik Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta i Gminy oraz Elżbieta Siemieniuk, nauczycielka oraz założycielka wolontariackiego „Klubu Ośmiu” w Szkole Podstawowej nr 3. Pozostałe delegacje były z Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, Sierpca, Włocławka, Zgierza, Pabianic, Lesznowoli, Grodziska Mazowieckiego, Lidzbarka i Góry Kalwarii. Na wielkim finale pojawili się liczni goście, w tym gwiazdy sceny muzycznej i zaangażowani ekologicznie influencerzy. Najpierw odbyło się symboliczne sprzątanie Parku im. Żeromskiego oraz zbiórka drobnych elektrośmieci, takich jak: zepsute telefony komórkowe, tablety, słuchawki, odtwarzacze mp3, a następnie wyjątkowy koncert idoli młodego pokolenia: Sary James oraz Saszan. Całość poprowadził Kuba Adamiak – dziennikarz radiowy.

Galeria zdjęć

 

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Duża sala, na krzesłach siedzi około 40 osób

    Mieszkańcy i właściciele działek postulują zmianę trasy…

    Właściciele nieruchomości, na których planowana jest budowa gazociągu wysokiego ciśnienia z Gass do Elektrociepłowni Siekierki, sprzeciwiają się proponowanemu przebiegowi inwestycji. Ich postulaty, m.in. o wyznaczenie nowych wariantów tras, władze gminy przekazały wojewodzie mazowieckiemu.
  • Wejście do pomieszczenia, w który siedzą osoby.

    Wybory 2024: Skład i harmonogram pracy Miejskiej Komisji…

    Znamy skład oraz harmonogram pracy na najbliższe dni Miejskiej Komisji Wyborczej w Konstancinie-Jeziornie, która będzie czuwać nad przebiegiem wyborów samorządowych w naszej gminie. Jej siedziba mieści się w budynku Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77.