Uwaga zmiana! Spotkanie i koncerty przeniesione do Hugonówki | Konstancin-Jeziorna

Uwaga zmiana! Spotkanie i koncerty przeniesione do Hugonówki

10-09-2022

Ze względu na niesprzyjające prognozy pogody niedzielne (11 września) promocja „Księgi Pamiątkowej” Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz koncerty Konstancińskiego Chóru Kameralnego i zespołu Piąty Dzień zamiast w ogrodzie willi Kamilin odbędą się w Hugonówce przy ul. Mostowej 15.

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów Festiwalu Otwarte Ogrody. W niedzielę (11 września) w ogrodzie willi Kamilin przy ul. J. Piłsudskiego 42 miały się odbyć promocja „Księgi Pamiątkowej” wydanej z okazji 30-lecia Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina, 120-lecia Konstancina i 100-lecia Uzdrowiska Konstancin oraz koncerty Konstancińskiego Chóru Kameralnego i zespołu Piąty Dzień. Niestety, ze względu na niesprzyjające prognozy wszystkie wydarzenia zostają przeniesione do Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka przy ul. Mostowej 15. Godziny pozostają bez zmian:

 • 15.00–16.30 Ogród pamięci Konstancina-Jeziorny
  Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana Żeromskiego zaprasza na promocję „Księgi Pamiątkowej”. Będzie to spotkanie z autorami opisującymi dzieje Konstancina-Jeziorny, uzdrowiska oraz ponad 30-letnią historię Towarzystwa. Podczas spotkania będzie też okazja do nabycia prezentowanej „Księgi”.
   
 • 16.30–18.30 Muzyczny ogród
   
  • 16.30 Konstanciński Chór Kameralny, który zaprezentuje się w nieco innej odsłonie – w repertuarze rozrywkowym i ludowym. Usłyszymy m.in. chóralne opracowania piosenek z filmu „Król Lew”. Będzie okazja, by wspólnie zanucić „Can you feel the love tonight” i „The lion sleeps tonight”. Nie zabraknie też tradycyjnych polskich utworów, m.in. „Prząśniczki” Stanisława Moniuszki czy ludowej pieśni „Hej, bystra woda”.
    
  • 17.15 zespół Piąty Dzień – tworzy go grupa przyjaciół (Dominika Świątek – pianino, Katarzyna Kucharzewska – perkusjonalia i ukulele, René Koelblen – gitara i Stanisław Waszak – gitara basowa) zauroczonych piosenką literacką z różnych stron świata. Artyści zaprezentują program pt. „Podróże”, na który składają się piosenki – w przekładzie na język polski – pochodzące z różnych krajów i w większości tematycznie związane z podróżami. Publiczność odwiedzi takie kraje jak: Francja, Kanada, Brazylia, Argentyna, Ukraina, Czechy, Włochy czy Grecja.
Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Grafika wektorowa. Kolorowe rysunki zwierząt oraz tekst: Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych, 31 finał 2023, żyj zdrowo w zdrowym świecie.

  29 stycznia gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

  Konstancin-Jeziorna ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która już 29 stycznia znów rozgrzeje nasze serca i będzie zachęcać do czynienia dobra. Z okazji 31. finału przygotowano liczne atrakcje. Będą m.in. koncerty, warsztaty i bieg rodzinny.
 • Traktor na polu uprawnym.

  Zwrot podatku akcyzowego dla rolników – wnioski od 1 lutego

  Od środy (1 lutego) rolnicy z gminy Konstancin-Jeziorna mogą składać w Urzędzie Miasta i Gminy wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Jest na to czas do 28 lutego 2023 r.