Denzlingen (Niemcy) | Konstancin-Jeziorna

Denzlingen (Niemcy)

16-02-2021
Kościół św. Jerzego w Denzlingen

Umowa partnerska Konstancina-Jeziorny z Denzlingen została podpisana 19 czerwca 2011 r. Uroczyście sygnowali ją ówcześni burmistrzowie miast: Markus Hollemann i Kazimierz Jańczuk. Obejmuje ona współpracę w zakresie kultury, sztuki, edukacji i sportu. 

 • Położenie: Badenia-Wirtembergia, Niemcy
 • Obszar: 16,95 km kw.
 • Ludność: ok. 13,5 tys. mieszkańców

O mieście

Położone w górnej dolinie Renu, między rzekami Elz i Glotter na obrzeżach Szwarcwaldu, Denzlingen należy do związku gmin „Denzlingen-Vörstetten-Reute”. Miasto może poszczycić się długą historią, bowiem pierwsze wzmianki o nim pochodzą jeszcze z czasów rzymskich z 984 r. Zburzone podczas Wojny Trzydziestoletniej ponownie rozkwitło w dziewiętnastym w. kiedy to kolej badeńska utworzyła tam stację Denzlingen.

Strona internetowa: www.denzlingen.de

Herb Denzlingen

Najnowsze aktualności

 • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

  Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

  Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
 • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

  Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

  W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.