Uczniowie z Niemiec z wizytą w Konstancinie-Jeziornie | Konstancin-Jeziorna

Uczniowie z Niemiec z wizytą w Konstancinie-Jeziornie

19-09-2023

W Konstancinie-Jeziornie goszczą, w ramach wymiany międzyszkolnej, uczniowie wraz z opiekunami z miasta partnerskiego Denzlingen. We wtorek (19 września) niemiecka i polska młodzież odwiedziła Urząd Miasta i Gminy, gdzie spotkała się z Ryszardem Machałkiem – pierwszym zastępcą burmistrza. 

Młodzież niemiecka przyjechała z wizytą do swoich przyjaciół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie, z którą od lat prowadzi wymianę międzyszkolną. Grupa 10 uczniów i 3 nauczycieli z Ruth-Cohn Schule w Denzlingen jest w naszej gminie od 15 września.

Ciekawy program

Niemieckich uczniów w swoich domach goszczą ich rówieśnicy z Dwójki. Gospodarze wymiany zadbali o bardzo bogaty i interesujący program wizyty. Goście m.in. brali już udział w warsztatach w Muzeum Wycinanki oraz nauki tańca dawnego i lekcji przyrody w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. A w planach mają jeszcze pobyt w Parku Wodnym Suntago oraz zwiedzanie m.in. Starego Miasta w Warszawie. Dzieci chętnie też uczestniczą w licznych szkolnych zajęciach, gdzie przełamują bariery językowe, integrują się z rówieśnikami i poznają polską kulturę. 

Wizyta w ratuszu

We wtorek (19 września) uczniowie z Denzlingen oraz ich konstancińscy koledzy mieli okazję zwiedzić Urząd Miasta i Gminy oraz spotkać się z Ryszardem Machałkiem, pierwszym zastępcą burmistrza, który m.in. opowiedział im o jedynym uzdrowisku na Mazowszu i zachęcił do odwiedzenia ciekawych miejsc w gminie Konstancin-Jeziorna. Na zakończenie spotkania każdy uczeń i opiekun otrzymali upominki przygotowane przez Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej magistratu. Uczniowie z Denzlingen do swoich domów wrócą 21 września.

Link otwiera sie w nowym oknie

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek