Seniorze, spisz się bezpiecznie | Konstancin-Jeziorna

Seniorze, spisz się bezpiecznie

14-05-2021

Główny Urząd Statystyczny zaprasza członków uniwersytetów trzeciego wieku oraz wszystkich seniorów na spotkanie online, podczas którego będzie można się dowiedzieć, jak bezpiecznie wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym. Wydarzenie odbędzie się w piątek (14 maja). Start o godz. 14.00.

Prelekcja online pt. „Jak bezpiecznie się spisać – porady spisowe dla seniorów” organizowana jest w związku z trwającym od 1 kwietnia do 30 września br. Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań. 

Niezbędna wiedza

Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje także seniorów, którym GUS stara się zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo i wiedzę niezbędną do wypełnienia tego obywatelskiego obowiązku. Jak spisać się bezpiecznie? Jak zweryfikować rachmistrza spisowego? Na te oraz inne pytania odpowie w piątek (14 maja) o godz. 14.00 dr Dominik Rozkrut, szef GUS-u. Moderatorem spotkania online będzie Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia MANKO i redaktor naczelny „Głosu Seniora”. 

Spotkanie online

Wydarzenie – współorganizowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora i Główny Urząd Statystyczny – będzie transmitowane na Facebooku. Zachęcamy do udziału, który jest bezpłatny.

Autor
Patryk Siepsiak