Seniorze, spisz się bezpiecznie | Konstancin-Jeziorna

Seniorze, spisz się bezpiecznie

14-05-2021

Główny Urząd Statystyczny zaprasza członków uniwersytetów trzeciego wieku oraz wszystkich seniorów na spotkanie online, podczas którego będzie można się dowiedzieć, jak bezpiecznie wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym. Wydarzenie odbędzie się w piątek (14 maja). Start o godz. 14.00.

Prelekcja online pt. „Jak bezpiecznie się spisać – porady spisowe dla seniorów” organizowana jest w związku z trwającym od 1 kwietnia do 30 września br. Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań. 

Niezbędna wiedza

Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje także seniorów, którym GUS stara się zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo i wiedzę niezbędną do wypełnienia tego obywatelskiego obowiązku. Jak spisać się bezpiecznie? Jak zweryfikować rachmistrza spisowego? Na te oraz inne pytania odpowie w piątek (14 maja) o godz. 14.00 dr Dominik Rozkrut, szef GUS-u. Moderatorem spotkania online będzie Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia MANKO i redaktor naczelny „Głosu Seniora”. 

Spotkanie online

Wydarzenie – współorganizowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora i Główny Urząd Statystyczny – będzie transmitowane na Facebooku. Zachęcamy do udziału, który jest bezpłatny.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

    Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

    Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
  • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

    Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

    W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.