Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 | Konstancin-Jeziorna

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

1 kwietnia wystartował Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Choć uczestnictwo w nim jest obowiązkowe, to nawet nie wymaga wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Jest ona dostępna na dedykowanej stronie internetowej.

Grafika – jak wziąć udział w NSP Na górze grafiki jest napis: Jak wziąć udział w spisie? Po lewej stronie grafiki jest napis: spis.gov.pl, poniżej: To proste! Po prawej stronie widać kobietę, mężczyznę i dziecko, którzy entuzjastycznie uśmiechają się i trzymają kciuki w górze. W lewym dolnym rogu grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, NSP 2021.
Narodowy Spis Powszechny 2021 trwa do 30 września 2021 r.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań odbywa się raz na 10 lat. 1 kwietnia wystartowała edycja 2021, która potrwa do końca września br. Spis dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski – niezależnie od posiadanego obywatelstwa czy wieku. Jest obowiązkowy.

Spis online

Z obowiązku spisowego możemy się wywiązać – bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji dostępnej na stronie internetowej Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań – jest to podstawowa i obowiązkowa metoda spisu. Nie warto z tym zwlekać! Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Nie masz komputera? Pomogą urzędnicy

Osoby, które nie mają komputera lub telefonu z Internetem, mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77) i zgłosić chęć udziału w NSP 2021. Na spisującą się osobę czeka specjalnie przygotowany komputer z dostępem do sieci, a w razie pytań lub problemów wsparciem będzie służyć wyznaczony do tego pracownik urzędu. Ze względu na sytuację epidemiczną termin wizyty należy wcześniej ustalić telefonicznie pod nr.: 22 484 23 10. Punkt spisowy czynny jest w godz. 9.00–15.00. Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

Rachmistrz ostatnią deską ratunku

Jeśli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w urzędzie – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza lub jego wizyty. Ważne! Gdy skontaktuje się z nami rachmistrz, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. Z tego względu – podkreślmy to raz jeszcze – warto spisać się samemu przez Internet w dogodnym dla nas terminie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: spis.gov.pl.
 


 

 • Dlaczego w spisie powszechnym są pytania o mieszkanie?
  Każdy zdaje sobie sprawę, że mieszkania nie są zwykłym towarem czy dobrem konsumpcyjnym. Warunki, w jakich mieszkamy, mają ogromny wpływ na nasze życie rodzinne i zawodowe. Dlatego informacje o mieszkaniach zbierane były we wszystkich spisach…
  Na grafice jest napis: Sprawdź, dlaczego w spisie powszechnym zbierane są informacje o mieszkaniach. Po prawej stronie widać kobietę z zaciekawioną miną. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Pośrodku jest adres strony internetowej: spis.gov.pl. W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
 • Nakręć film o spisie i wygrywaj atrakcyjne nagrody!
  Przypominamy! Jeszcze do soboty (31 lipca) trwa konkurs filmowy „Nakręć się na spis”. Przygotuj krótki, maksymalnie dwuminutowy, film zachęcający do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Masz szansę na atrakcyjne nagrody, w tym…
   Plakat zachęcający do udziału w konkursie filmowym. Grafika wektorowa, w lewym rogu kamera filmowa na statywie. Obok niej napisy: Urząd Statystyczny w Warszawie zaprasza do udziału w konkursie filmowym NAKRĘĆ SIĘ NA SPIS. Poniżej tekst: To proste i łatwe!
 • Nie czekaj do września, spisz się już teraz!
  Lubisz załatwiać sprawy przez Internet? Czy wolisz dzwonić i ustalać wszystko telefonicznie? A może najwyżej stawiasz osobisty kontakt i bezpośrednią rozmowę? Niezależnie od indywidualnych preferencji, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób,…
  Grafika. Na górze duży napis: Nie czekaj do września, spisz się już teraz! Pod nim są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski!
 • Nakręć film o spisie i wygrywaj atrakcyjne nagrody!
  Taka historia zdarza się raz na 10 lat! Przygotuj krótki, maksymalnie dwuminutowy, film zachęcający do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Masz szansę na atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia do 31 lipca 2021 r.
   Plakat zachęcający do udziału w konkursie filmowym. Grafika wektorowa, w lewym rogu kamera filmowa na statywie. Obok niej napisy: Urząd Statystyczny w Warszawie zaprasza do udziału w konkursie filmowym NAKRĘĆ SIĘ NA SPIS. Poniżej tekst: To proste i łatwe!
 • Półmetek spisu powszechnego – zaczyna się wyścig z czasem
  Fani piłki nożnej wiedzą, że druga połowa meczu jest znacznie ważniejsza i bardziej emocjonująca. Podobnie jest z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jego druga połowa, zaplanowana od lipca do września, będzie czasem bardzo…
  Grafika wektorowa. W jej centralnym miejscu napis: Już 40% mieszkańców spisało się na Mazowszu. Po lewej stronie – dłoń trzymająca budzik. Na wysokości budzika napis: Nie czekaj z obowiązkiem do września. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski.
 • Spisz się, jeśli nie chcesz zapłacić grzywny!
  Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkiem nałożonym na każdego Polaka mocą ustawy. Za uporczywą odmowę spisania się grozi kara grzywny w wysokości nawet do 5 tys. zł. Główny Urząd Statystyczny już przygotowuje…
  Na górze napis: Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny! Obok widać dłoń skierowaną do góry i nad nią znak paragrafu. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Po środku jest adres strony internetowej: spis.gov.pl.