Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 | Konstancin-Jeziorna

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

1 kwietnia wystartował Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Choć uczestnictwo w nim jest obowiązkowe, to nawet nie wymaga wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Jest ona dostępna na dedykowanej stronie internetowej.

Grafika – jak wziąć udział w NSP Na górze grafiki jest napis: Jak wziąć udział w spisie? Po lewej stronie grafiki jest napis: spis.gov.pl, poniżej: To proste! Po prawej stronie widać kobietę, mężczyznę i dziecko, którzy entuzjastycznie uśmiechają się i trzymają kciuki w górze. W lewym dolnym rogu grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, NSP 2021.
Narodowy Spis Powszechny 2021 trwa do 30 września 2021 r.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań odbywa się raz na 10 lat. 1 kwietnia wystartowała edycja 2021, która potrwa do końca września br. Spis dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski – niezależnie od posiadanego obywatelstwa czy wieku. Jest obowiązkowy.

Spis online

Z obowiązku spisowego możemy się wywiązać – bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji dostępnej na stronie internetowej Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań – jest to podstawowa i obowiązkowa metoda spisu. Nie warto z tym zwlekać! Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Nie masz komputera? Pomogą urzędnicy

Osoby, które nie mają komputera lub telefonu z Internetem, mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77) i zgłosić chęć udziału w NSP 2021. Na spisującą się osobę czeka specjalnie przygotowany komputer z dostępem do sieci, a w razie pytań lub problemów wsparciem będzie służyć wyznaczony do tego pracownik urzędu. Ze względu na sytuację epidemiczną termin wizyty należy wcześniej ustalić telefonicznie pod nr.: 22 484 23 10. Punkt spisowy czynny jest w godz. 9.00–15.00. Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

Rachmistrz ostatnią deską ratunku

Jeśli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w urzędzie – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza lub jego wizyty. Ważne! Gdy skontaktuje się z nami rachmistrz, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. Z tego względu – podkreślmy to raz jeszcze – warto spisać się samemu przez Internet w dogodnym dla nas terminie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: spis.gov.pl.
 


 

 • Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym 2021
  Wprawdzie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 już za nami, ale to jeszcze nie koniec prac spisowych. Przed nami badanie kontrolne, które potrwa od 12 do 24 listopada. Obejmie ono w skali kraju losowo wybrane 100 tys. mieszkań, a udział…
  Na grafice jest napis: Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, 12–24 listopada 2021 r. Szczegóły na stronie spis.gov.pl. W prawym górnym rogu umieszczono cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Poniżej widać grupę uśmiechniętych osób w różnym wieku
 • Pokazaliśmy, że Mazowsze liczy się dla Polski! Dziękujemy!
  Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 spisano ponad 95% mieszkań w kraju. Jako najludniejsze województwo mamy w tym znaczący udział i każdy mieszkaniec Mazowsza, który wziął udział w spisie, powinien mieć poczucie dobrze spełnionego obowiązku.
  Na grafice jest napis: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Mieszkańcy Mazowsza! Spisaliście się na medal. Dziękujemy! Poniżej widać cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Na grafice widać uśmiechniętą kobietę. W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu, napis GUS oraz napis Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
 • Dziękujemy za udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021
  Burmistrz Kazimierz Jańczuk oraz Gminne Biuro Spisowe dziękują za udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Mimo pandemii COVID-19 udało się go przeprowadzić. Spisało się ponad 83 proc. mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna.
  Grafika: niebieskie tło na nim zdjęcie dwóch kobiet i dwóch mężczyzn. Nad nimi duży napis białymi literami: Dziękujemy za Twój udział!
 • Co zrobić, żeby nie zapłacić kary grzywny?
  Do końca spisu zostało kilka dni. Spora grupa mieszkańców Mazowsza przypomniała sobie o tym obowiązku właśnie teraz, blokując infolinię i punkty spisowe. Jeśli obawiasz się, że nie zdążysz się spisać i zapłacisz grzywnę, to mamy dla Ciebie…
  Na grafice jest napis: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Co zrobić, żeby nie płacić grzywny? Po prawej stronie widać zamyślonego mężczyznę i znak zapytania. Na dole grafiki umieszczone są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski!
 • Duże zainteresowanie sobotnim dyżurem spisowym
  Ponad 150 osób spisało się w minioną sobotę (25 września) w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Swojego ustawowego obowiązku nie wypełniło jednak jeszcze wielu mieszkańców gminy. Zapraszamy na kolejne dyżury rachmistrzów i członków…
  Przestronny korytarz, w którym ustawione są dwa stoliki. Przy nich siedzą ludzie i rozmawiają. Po prawej stronie na sztaludze malarskiej wisi plakat z informacją: Gminny Punkt Spisowy, tu możesz się spisać.
 • Co stracisz, jeśli nie weźmiesz udziału w spisie
  Narodowy Spis Powszechny to wyjątkowa i jedyna na 10 lat szansa, aby Polacy mogli pokazać, jaka naprawdę jest ich sytuacja osobista, rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa. Nie zwlekaj ze spisem. Masz na to już tylko 8 dni.
  Na grafice jest napis: Co stracisz, jeśli się nie spiszesz? Poniżej umieszczone są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Na dole grafiki jest adres strony internetowej: spis.gov.pl. Obok umieszczony jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.