Nasza gmina w Stowarzyszeniu Metropolia Warszawa | Konstancin-Jeziorna

Nasza gmina w Stowarzyszeniu Metropolia Warszawa

13-04-2022

W grupie siła! Gmina Konstancin-Jeziorna została przyjęta do grona członków Stowarzyszenia Metropolia Warszawa. Jego zarząd jednogłośnie podjął decyzję w tej sprawie na posiedzeniu, które odbyło się w miniony wtorek (12 kwietnia).

Stowarzyszenie Metropolia Warszawa zrzesza gminy i powiaty Obszaru Metropolitalnego Warszawy. Do tej pory było to 66 jednostek samorządu terytorialnego, teraz do tego grona dołączyła także gmina Konstancin-Jeziorna.

Jednogłośna decyzja

Zielone światło, by wstąpić do Metropolii Warszawa dali konstancińscy radni na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 30 marca. Za było 18 rajców, przeciw – 1. W miniony wtorek (12 kwietnia) zarząd stowarzyszenia podjął w tej sprawie uchwałę i jednogłośnie przyjął gminę Konstancin-Jeziorna w poczet nowych członków.

Silny samorząd

Dzięki temu konstanciński samorząd będzie miał większe wsparcie w rozwiązywaniu problemów, którym trudniej byłoby stawić czoła w pojedynkę. Chodzi między innymi o gospodarkę odpadami, edukację, ochronę powietrza czy transport publiczny. Członkowie stowarzyszenia wspólnie walczą o lepsze prawo, blokują niebezpieczne pomysły władz centralnych. Naszą gminę w Metropolii Warszawa reprezentuje burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika ostrzega przed nadchodzącymi upałami i przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, takich jak picie wody, unikanie słońca oraz troska o dzieci, seniorów i zwierzęta.

    Nadchodzą upały! Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych

    Przed nami kilka dni z ekstremalnie wysokimi temperaturami – termometry mogą wskazać nawet 39°C. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie 3. stopnia przed upałami. Sprawdź, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich i zwierząt.
  • Mieszkańcy rozmawiają z projektantami podczas indywidualnych konsultacji dotyczących projektu rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 721 w sali Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy.

    Projekt rozbudowy DW 721 zaprezentowany mieszkańcom

    Wiemy, jak wygląda projekt rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 721 na odcinku od ul. Mirkowskiej do drogi powiatowej nr 2801W. Został on zaprezentowany podczas spotkania burmistrza Michała Wiśniewskiego z mieszkańcami sołectw Habdzin, Opacz i Ciszyca. Do 3 lipca można zgłaszać uwagi.