Od 9 kwietnia nowa organizacja ruchu na drodze nr 721 | Konstancin-Jeziorna

Od 9 kwietnia nowa organizacja ruchu na drodze nr 721

03-04-2024

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 721 wchodzi w kolejny etap. We wtorek (9 kwietnia) zostanie wdrożona na niej czasowa organizacja ruchu. Zakłada ona na dwóch odcinkach wprowadzenie ruchu jednokierunkowego z Piaseczna do Konstancina-Jeziorny. Zmienią się także trasy i rozkłady jazdy autobusów linii 724 i L16.

To nie będą łatwe miesiące dla mieszkańców Konstancina-Jeziorny i Piaseczna. Wszystko przez rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 721, łączącej obie miejscowości. Inwestycja w najbliższy wtorek (9 kwietnia) wejdzie w kolejny etap. Tego dnia na modernizowanym odcinku zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Zacznie ona obowiązywać od godz. 9.00.

Ruch w jednym kierunku

Jak informuje wykonawca, firma Skanska, nowa organizacja ruchu zakłada zwężenie jezdni do jednego pasa i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w kierunku Konstancina-Jeziorny na odcinkach:

 • od ul. Julianowskiej do ul. Miriama Przesmyckiego w gminie Piaseczno;
 • od ul. Śniadeckich do ul. Kołobrzeskiej w gminie Konstancin-Jeziorna.

Objazd dla pojazdów poniżej 3,5 tony i autobusów wytyczono okolicznymi ulicami – Armii Krajowej, Chyliczkowską, Starochylicką (gmina Piaseczno) oraz Długą i Chylicką (Konstancin-Jeziorna), o czym kierowców będą informowały stosowne znaki. Z kolei samochody ciężarowe (powyżej 3,5 tony) zostaną skierowane na drogę krajową nr 79 do Góry Kalwarii, a następnie drogą wojewódzką nr 734 do Konstancina-Jeziorny. Szczegółowe mapy publikujemy poniżej.

Zmiana tras autobusów

Od 9 kwietnia zmienią się także trasy dwóch linii autobusowych:

 • 724: Os. Kabaty – … – Konstancin-Jeziorna: Piaseczyńska – Kazimierza Pułaskiego – Chylicka – Długa – Chylice: Dworska – Chyliczki: Dworska – Wschodnia – Piaseczno: Miriama Przesmyckiego –…– Targowisko.
   
 • L16 (tylko w kierunku krańca Kępa Okrzewska-Cmentarz): Czarnów – … – Konstancin-Jeziorna: Chylicka – Kazimierza Pułaskiego – Kołobrzeska – Bartosza Głowackiego – Śniadeckich – Kazimierza Pułaskiego – Piaseczyńska – … – Kępa Okrzewska-Cmentarz.

Autobusy pojadą zmienionymi trasami już od pierwszego kursu. Od wtorku dla wspomnianych linii obowiązywać będą także nowe rozkłady jazdy, które są obecnie opracowywane przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Zaraz po ich otrzymaniu zamieścimy je na naszej stronie internetowej.

Będzie bezpieczniej

Droga nr 721 zostanie przebudowana na prawie pięciokilometrowym odcinku. Pojawią się: nowa nawierzchnia, oświetlenie, chodniki, ścieżka rowerowa i przejścia dla pieszych. Ponadto wybudowane zostaną dwa ronda – na skrzyżowaniu z ul. Miriama Przesmyckiego oraz z ul. Kołobrzeską. Inwestycja ma kosztować ponad 84,2 mln zł i jest realizowana ze środków Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Zadanie wsparły też samorządy Konstancina-Jeziorny i Piaseczna, które pokryły koszty, po 25 proc. każdy, wykonania dokumentacji projektowej – nasza gmina przekazała na ten cel, w formie dotacji celowej, ponad 267,2 tys. zł.

Bieżące informacje

Informacje przekazywane przez wykonawcę do konstancińskiego magistratu będą na bieżąco publikowane na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych gminy.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

  Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.