Ostatni odbiór odpadów bio zielonych z sektorów 1. i 2. | Konstancin-Jeziorna

Ostatni odbiór odpadów bio zielonych z sektorów 1. i 2.

20-11-2023

Uwaga mieszkańcy. 22 listopada (najbliższa środa) jest ostatnim terminem, w którym z sektorów 1. i 2. odbierane będą odpady bio zielone. Tego dnia do godz. 7.00 należy wystawić przed posesję brązowe worki z trawą i liśćmi. Zgodnie z nowym regulaminem utrzymania czystości i porządku w gminie Konstancin-Jeziorna odbierane są one tylko w okresie od 1 kwietnia do 30 listopada.

1 listopada 2023 r. nastąpiła zmiana operatora świadczącego usługę odbioru odpadów komunalnych z gminy Konstancin-Jeziorna. Teraz to konsorcjum warszawskich firm Partner Sp. z o.o. Sp. k. (lider) i Partner Dariusz Apelski Sp. z o. o. (konsorcjant) odpowiedzialne jest za odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz z punktu selektywnej zbiórki odpadów przy ul. Mirkowskiej 43C. 

Błąd w harmonogramie

W listopadzie i w grudniu obowiązuje ustalony jeszcze z poprzednim operatorem harmonogram odbioru odpadów komunalnych dla zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej. Został on zamieszczony m.in. w najnowszym papierowym Biuletynie Informacyjnym Gminy Konstancin-Jeziorna. Niestety, do harmonogramu wkradł się błąd. Niepoprawnie podano w nim terminy odbioru frakcji bio zielone i bio kuchenne. Przepraszamy za pomyłkę. Poniżej podajemy prawidłowe daty wywozu wspomnianych odpadów.

 • sektor 1 i sektor 2:
  • listopad: bio zielone i bio kuchenne – 8 i 22 listopada;
  • grudzień: bio zielone – brak odbioru, bio kuchenne – 6 i 20 grudnia.
    
 • sektor 3:
  • listopad: bio zielone i bio kuchenne – 15 i 29 listopada;
  • grudzień: bio zielone – brak odbioru, bio kuchenne – 11 i 22 grudnia.
    
 • sektor 4:
  • listopad: bio zielone i bio kuchenne – 15 i 29 listopada;
  • grudzień: bio zielone – brak odbioru, bio kuchenne – 12 i 22 grudnia.

Jednocześnie przypominamy, że odpady pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych i ogrodów – zgodnie z nowym regulaminem utrzymania czystości i porządku w gminie Konstancin-Jeziorna – odbierane są tylko w okresie od 1 kwietnia do 30 listopada. Poniżej do pobrania aktualny harmonogram dla poszczególnych sektorów oraz zabudowy wielorodzinnej.

Reklamacje

Reklamacje dotyczące nieodebrania odpadów czy braku worków na odpady należy zgłaszać w terminie do 24 godzin po planowanej dacie ich odbioru do Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta i Gminy. Można to zrobić telefonicznie pod nr. 22 484 24 22–23, mailowo na adres: odpadyatkonstancinjeziorna [dot] pl lub poprzez bezpłatną aplikację Evenio.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio
Do pobrania

Najnowsze aktualności

 • Zdjęcie, policjant w kamizelce odblaskowej

  Życzenia z okazji Święta Policji od władz gminy

  Stoją na straży prawa i bezpieczeństwa, rozwiązują problemy oraz niejednokrotnie ratują ludzkie życie i zdrowie. Policjantki i policjanci w środę (24 lipca) mają swoje święto. Z okazji tego dnia władze gminy Konstancin-Jeziorna składają wszystkim funkcjonariuszom najserdeczniejsze życzenia.
 • Na górze czerwony napis: Ostrzeżenie hydrologiczne z wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (niebieski okrąg z białymi literami IMGW), poniżej niebieski napis: Gwałtowne wzrosty stanów wody. W tle rwąca rzeka.

  Hydroalert: Gwałtowne wzrosty stanów wody

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wzrostem stanu wody m.in. na rzece Wiśle, na rzece Jeziorce oraz w zlewniach zurbanizowanych. Hydroalert pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 12.00 do godz. 22.00 w środę (24 lipca).