Ponad pół miliona złotych dla sześciu gminnych szkół | Konstancin-Jeziorna

Ponad pół miliona złotych dla sześciu gminnych szkół

21-01-2022

Blisko pół miliona złotych otrzymała gmina Konstancin-Jeziorna w ramach „Laboratoriów Przyszłości”, inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki tym pieniądzom sześć szkół podstawowych wzbogaci się o nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia oraz pomoże w odkrywaniu talentów i rozwijaniu zainteresowań uczniów.

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący i sprzyjający odkrywaniu talentów oraz zainteresowań dzieci i młodzieży. A ma w tym pomóc nowoczesny sprzęt, na zakup którego gminne podstawówki otrzymały wsparcie finansowe w łącznej kwocie 519,6 tys. zł, w tym:

 • Szkoła Podstawowa nr 1 – 134,7 tys. zł;
 • Szkoła Podstawowa nr 2 – 129,9 tys. zł;
 • Szkoła Podstawowa nr 3 – 75 tys. zł;
 • Szkoła Podstawowa nr 4 w Słomczynie – 60 tys. zł;
 • Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 5 – 60 tys. zł;
 • Szkoła  Podstawowa nr 6 w Opaczy – 60 tys. zł. 

Otrzymane wsparcie przeznaczone zostanie na zakup sprzętu – m.in.: drukarek 3D, mikrokontrolerów, stacji lutowniczych oraz sprzętu audio-wideo, który urozmaici tradycyjne zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w trakcie zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Trzy loga obok siebie. Pierwsze to niebieski okrąg w nim butelka szklana i napis laboratoria przyszłości. Drugie to wielobok z czerwonym tłem , na nim rysunek orła i napis Ministerstwo Edukacji i Nauki. Trzecie to trzy grube czerwone wykrzywione w pionie kreski i napis govtech Polska.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • fot. UMiG Piaseczno, Maciej Wesołowski

  Koncepcja budowy ul. Działkowej – konsultacje projektowe

  Urząd Miasta i Gminy Piaseczno prowadzi konsultacje społeczne dotyczące koncepcji zagospodarowania pasa drogowego ul. Działkowej w Kierszku i Józefosławiu. Do 11 czerwca można składać wnioski i uwagi do przedstawionego projektu.
 • Atary czerwony samochód na ulicy. Na chodniku stoją ludzie.

  Dni Konstancina w stylu belle époque – parada, piknik i…

  To będzie weekend pełen wrażeń. 3 i 4 czerwca zapraszamy na Dni Konstancina. W tym roku świętujemy w stylu belle époque. W programie mnóstwo atrakcji, w tym m.in. koncerty, wystawy, spacery, warsztaty, turnieje czy parada i piknik retro.