Przymrozki – rolnicy mogą składać wnioski o oszacowanie strat | Konstancin-Jeziorna

Przymrozki – rolnicy mogą składać wnioski o oszacowanie strat

16-05-2024
fot. Pixabay

Producenci rolni, którzy ponieśli szkody w uprawach rolnych spowodowane wiosennymi przymrozkami, mogą wnioskować o ich oszacowanie. Wypełniony dokument należy złożyć do 10 czerwca br. w kancelarii konstancińskiego magistratu.

Rolnicy z gminy Konstancin-Jeziorna mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym wywołane niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi. Chodzi o przymrozki, które wystąpiły na terenie gminy Konstancin-Jeziorna w okresie 17–19 i 26 kwietnia br. oraz późniejszych terminach. 

Wnioski

Zgłoszenie o oszacowanie szkód należy składać na formularzu (do pobrania poniżej):

 • w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77 (pon. w godz. 9.00–17.00, wt.–pt. w godz. 9.00–15.00);
 • drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77, 05-520 Konstancin-Jeziorna) – liczy się data wpływu do urzędu lub
 • za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej na platformie ePUAP: /4576mqsekc/SkrytkaESP.

Jest na to czas do 10 czerwca.

We wniosku należy:

 •  uwzględnić wszystkie uprawy i ich powierzchnię (również uprawy, w których straty nie wystąpiły);
 •  oznaczyć działki rolne (uprawy), na których wystąpiły szkody w związku z wystąpieniem przymrozków wiosennych (należy oszacować procent strat).

Ponadto w zależności od rodzaju poniesionych szkód do wniosku należy dołączyć kopię wniosku o przyznanie płatności w ramach wsparcia bezpośredniego, złożonego do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w 2024 r.

Ważne

Podana całkowita powierzchnia upraw rolnych w gospodarstwie w danym sezonie wegetacyjnym powinna być zgodna z powierzchnią zgłaszaną do dopłat bezpośrednich w ARiMR, a także  powierzchnia gospodarstwa rolnego, którą należy podać we wniosku, nie może być mniejsza niż powierzchnia zgłaszana do dopłat bezpośrednich. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy (tel. 22 484 24 26).
 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio
Do pobrania
Załącznik Size
Wniosek o oszacowanie szkód 108.75 KB

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze z gradem

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek (18 czerwca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Alert obowiązuje od godz. 16.35 do godz. 19.30. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Droga asfaltowa, na poboczach drzewa

  Nowy asfalt na ul. Prawdziwka, utrudnienia na czas remontu

  Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy planuje w dniach 24–25 czerwca wymianę nawierzchni ul. Prawdziwka. W związku z tym droga na odcinku od ul. Bartosza Głowackiego w Kierszku do ul. Borowej w Konstancinie-Jeziornie będzie zamknięta dla ruchu.