Punkt wydawania darów dla uchodźców w nowym miejscu | Konstancin-Jeziorna

Punkt wydawania darów dla uchodźców w nowym miejscu

05-03-2022

Punkt wydawania darów dla uchodźców z Ukrainy, którzy w ostatnich dniach przyjechali do naszej gminy, od soboty (5 marca) mieści się w pomieszczeniach Konstancińskiego Domu Kultury Grapa przy ul. Sobieskiego 6 w Konstancinie-Jeziornie. Wolontariusze pełnią dyżur codziennie w godz. 9.00–20.00.

Punkt zbiórki i wydawania darów dla uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszej gminie i nie tylko, został przeniesiony z Ochotniczej Straży Pożarnej Skolimów przy ul. Pułaskiego 72. Od samego początku jest on prowadzony przez wolontariuszy i lokalnych społeczników zaangażowanych w niesienie pomocy dla pochłoniętych wojną naszych wschodnich sąsiadów.

Punkt od soboty (5 marca) mieści się bliżej centrum – w pomieszczeniach Konstancińskiego Domu Kultury Grapa przy ul. Sobieskiego 6 w Konstancinie-Jeziornie (pierwsze piętro, budynek Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej). Czynny jest codziennie w godz. 9.00–20.00. Potrzebujący znajdą w nim artykuły pierwszej potrzeby, w tym m.in. ubrania. Na dzieci czekają zabawki. W punkcie przyjmowane są również kolejne dary. 

Zachęcamy do śledzenia na Facebooku profilu Jadłodzielnia Konstancin, gdzie na bieżąco zamieszczane są informacje i komunikaty na temat działalności punktu. 

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Przedszkola

    Sprawdź ofertę gminnych przedszkoli – rekrutacja do 27 marca

    Szukasz idealnego miejsca dla swojego dziecka? Poznaj ofertę gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, gdzie nauka łączy się z zabawą, a każde dziecko ma szansę rozwijać się w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu. Sprawdź, co placówki przygotowały dla najmłodszych!
  • Chłopiec w goglach płycie w basenie.

    Trwa rekrutacja do klasy sportowej – rejonizacja nie…

    Uwaga, rodzice dzieci rozpoczynających naukę. W Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie trwa rekrutacja do klasy pływackiej. Ważne: przy naborze nie obowiązuje rejonizacja. Testy sprawnościowe dla kandydatów zaplanowano na 24 marca.