Razem od 50 lat, złoty jubileusz małżeństwa z Urzecza | Konstancin-Jeziorna

Razem od 50 lat, złoty jubileusz małżeństwa z Urzecza

07-03-2022
Państwo Biernaccy przeżyli razem blisko 52 lata.

Przeżyli ze sobą ponad pół wieku. Helena i Jan Biernaccy z Łęgu w miniony czwartek (3 marca) świętowali w konstancińskim magistracie jubileusz Złotych Godów. Małżonkowie odebrali z rąk burmistrza Kazimierza Jańczuka medale przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Helena i Jan Biernaccy poznali się pod koniec lat 60. na zabawie tanecznej – on mieszkaniec Gassów, ona – sąsiedniego Łęgu. Przysięgę małżeńską złożyli sobie w sierpniu 1970 roku. Po ślubie zamieszkali w rodzinnej miejscowości pani Heleny, w której mieszkają do dziś. Biernaccy wspólnie wychowali trójkę dzieci i doczekali się ośmiorga wnuków. – Na szczęście wszystkich mamy blisko – cieszy się Helena Biernacka. – Synowie z rodzinami mieszkają w Łęgu, a córka po sąsiedzku – w Okrzeszynie.

Związani z Urzeczem

Małżonkowie pracowali w mirkowskiej fabryce papieru, która w tamtych latach funkcjonowała pod nazwą – Warszawskie Zakłady Papiernicze. Pan Jan był ślusarzem, a pani Helena pracowała w zakładowej kuchni. Obydwoje od pokoleń związani są z nadwiślańskim Urzeczem, które nie tylko z racji pochodzenia, stale było i jest obecne w ich małżeństwie. Pani Helena w zespole Łurzycanki kultywuje tradycje tego mikroregionu, przywracając pamięci piosenki i melodie towarzyszące ich młodości.

Życzenia dla małżonków

Złotych jubilatów w miniony czwartek (3 marca) w ratuszu gościł Kazimierz Jańczuk – burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, który pogratulował małżonkom wytrwałości i wspólnie przeżytych lat. – Kiedy wiązaliście się ze sobą 52 lata temu z pewnością mieliście marzenia i snuliście plany – mówił do jubilatów burmistrz. – Znając was osobiście wiem, że udało się je spełnić. Dziękuję za to, że mieszkacie w naszej gminie oraz za to, że razem tworzyliśmy i tworzymy naszą lokalną wspólnotę. Życzę wszystkiego najlepszego na kolejne 50 lat.

Helena i Jan Biernaccy podczas kameralnego spotkania otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez prezydenta RP. Odznaczenia, a także list gratulacyjny, kwiaty i kosz upominkowy wręczyli Kazimierz Jańczuk i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Eleonora Woźniak.

Autor
Grzegorz Żurawski

Najnowsze aktualności

  • Wnętrze urzędu z kilkoma stanowiskami obsługi, przy których siedzą lub stoją petenci, a nad nimi wiszą zielone tablice informacyjne w języku polskim.

    5 czerwca Urząd Miasta i Gminy będzie nieczynny

    W piątek (5 czerwca) nie załatwimy spraw urzędowych. Tego dnia konstanciński magistrat jest nieczynny. Tradycyjnie w godz. 10.30–14.30 dyżur będzie pełnić jedynie pracownik Urzędu Stanu Cywilnego odpowiedzialny za rejestrację i sporządzanie aktów zgonu.
  • Opacz budowa

    Z wizytą na budowie kompleksu sportowego w Opaczy

    Trwa budowa nowoczesnego kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 6 w Opaczy. Inwestycja, na którą od dawna czekała lokalna społeczność, nabiera realnych kształtów – wykonano już fundamenty budynku zaplecza sanitarnego, a obecnie trwają prace przy podbudowie bieżni i boisk.