Są ze sobą ponad 50 lat, w nagrodę dostali medale | Konstancin-Jeziorna

Są ze sobą ponad 50 lat, w nagrodę dostali medale

02-03-2022

Dwie małżeńskie pary z Konstancina-Jeziorny – Wanda i Janusz Ludwikowscy oraz Irena i Ignacy Witkowie – we wtorek (1 marca) świętowały Złote Gody. Jubilaci otrzymali medale nadane przez prezydenta RP, listy gratulacyjne, kwiaty oraz kosze upominkowe.

Wanda i Janusz Ludwikowscy oraz Irena i Ignacy Witkowie z Konstancina-Jeziorny ponad pół wieku temu stanęli na ślubnym kobiercu i przyrzekli sobie miłość na wieki. Dotrzymali słowa i otrzymali za to specjalne medale od prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ich wręczenie odbyło się w minioną środę (1 marca) w konstancińskim magistracie.

Medale i życzenia

Złotych jubilatów w ratuszu gościł Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, który wspólnie z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Eleonorą Woźniak skierował pod ich adresem słowa uznania i podziękowania za długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Tradycyjnie były też życzenia kolejnych wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu. Oprócz medali małżonkowie otrzymali listy gratulacyjne, kwiaty oraz kosze upominkowe.

Chwila na wspomnienia

Nie zabrakło też wspomnień z dawnych lat oraz pytania o przepis na tak długie i szczęśliwe małżeństwo. – Przede wszystkim trzeba być wobec siebie tolerancyjnym i cierpliwym – wylicza Wanda Ludwikowska. – Warto też ważyć słowa podczas sporów i kłótni, a wszystkie wyzwania należy pokonywać wspólnie.
Państwo Wanda i Janusz Ludwikowscy doczekali się dwojga dzieci i czworga wnucząt. Z kolei w domu Ireny i Ignacego Witków królują mężczyźni – małżonkowie mają dwóch synów i trzech wnuków.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Kolorowe rysunki zwierząt oraz tekst: Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych, 31 finał 2023, żyj zdrowo w zdrowym świecie.

    29 stycznia gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

    Konstancin-Jeziorna ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która już 29 stycznia znów rozgrzeje nasze serca i będzie zachęcać do czynienia dobra. Z okazji 31. finału przygotowano liczne atrakcje. Będą m.in. koncerty, warsztaty i bieg rodzinny.
  • Traktor na polu uprawnym.

    Zwrot podatku akcyzowego dla rolników – wnioski od 1 lutego

    Od środy (1 lutego) rolnicy z gminy Konstancin-Jeziorna mogą składać w Urzędzie Miasta i Gminy wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Jest na to czas do 28 lutego 2023 r.