To już koniec sezonu, lodowisko miejskie zamknięte | Konstancin-Jeziorna

To już koniec sezonu, lodowisko miejskie zamknięte

26-02-2024
fot. A. Piętka

Wcześniej niż planowano zakończył się tegoroczny sezon na lodowisku miejskim w Parku Zdrojowym. Obiekt został już zamknięty. Wszystko przez panujące w ostatnich dniach warunki atmosferyczne – wysoką temperaturę oraz opady deszczu, a także brak prognoz gwarantujących powrót zimy.

Lodowisko przy konstancińskim amfiteatrze działało od 23 grudnia 2023 r. Ślizgawka cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna i nie tylko. Atrakcję w Parku Zdrojowym odwiedziło ponad 7 tys. osób, nie wliczając w to uczniów korzystających z obiektu w ramach zajęć wychowania fizycznego oraz w przerwach – świąteczno-noworocznej i feryjnej, a także uczestników akcji specjalnych, podczas których wstęp na ślizgawkę był bezpłatny.

Niestety, tegoroczny sezon dobiegł już końca. Lodowisko miało być otwarte do końca lutego, niestety zostało zamknięte wcześniej niż planowano. Wszystko przez panującą w ostatnich dniach kapryśną aurę – wysoką temperaturę oraz opady deszczu, a także brak prognoz gwarantujących powrót zimy. Na dniach ruszą prace rozbiórkowe ślizgawki. – Bardzo dziękujemy za ten sezon i już zapraszamy na kolejny – mówi Mariusz Kochański, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. – Lodowisko wróci prawdopodobnie w grudniu br.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Osoba wrzucająca kartkę do urny do głosowania

    Druga tura wyborów burmistrza – każdy głos jest ważny

    W niedzielę (21 kwietnia) mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna czeka wyborcza dogrywka. W drugiej turze o urząd burmistrza ubiega się dwóch kandydatów, którzy dwa tygodnie temu uzyskali najwięcej głosów. Lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7.00–21.00.
  • Grafika wektorowa, na czerwonym tle napis: Rada Miejska Konstancin-Jeziorna

    Znamy termin pierwszej sesji Rady Miejskiej nowej kadencji

    7 maja odbędzie się pierwsza sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna dziewiątej kadencji. Zostaną na niej zaprzysiężeni nowi radni oraz burmistrz gminy. Na posiedzeniu poznamy też nazwiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Obrady rozpoczną się o godz. 10.00.