Kolejne medale dla młodych pływaków z IKS Konstancin | Konstancin-Jeziorna

Kolejne medale dla młodych pływaków z IKS Konstancin

14-04-2023
Maria Czubak, fot. IKS Konstancin

Kwiecień przyniósł kolejne sukcesy młodym pływakom z Integracyjnego Klubu Sportowego Konstancin. Cztery medale na zawodach „Od Młodzika do Olimpijczyka” czy udział i wygrana w międzynarodowych zawodach na Cyprze – to tylko niektóre z nich.

Trwa dobra passa zawodników IKS Konstancin. Po udanym starcie w marcowych eliminacjach zawodów „Od Młodzika do Olimpijczyka”, młodzi pływacy równie dobrze zaprezentowali się na kolejnej imprezie z tego cyklu, która odbyła się 1 kwietnia.

Cztery medale

W piątych eliminacjach, otwierających cykl startów na basenie o długości 50 m, konstancinianie wywalczyli aż cztery medale. Najlepiej zaprezentowała się: Zofia Lisowska, która zdobyła dwa złota – na dystansach 100 m (stylem motylkowym) i 200 m (stylem zmiennym). Jej klubowy kolega Aleksander Bluj zajął z kolei drugie miejsce na dystansie 100 m (stylem motylkowym), a koleżanka Izabela Golon – 3. miejsce na 50 m stylem motylkowym.

Pieniądze na szkolenia

Ponadto Polski Związek Pływacki przeznaczył środki finansowe, w wysokości 17 tys. zł, na szkolenia sportowe dla trzech zawodników IKS Konstancin – Weroniki Głowackiej, Mikołaja Juchny i Aleksandra Kriukowa. Dzięki wsparciu młodzi pływacy będą mogli brać udział w obozach pływackich organizowanych na pływalniach 50-metrowych. Zawodnicy zostali objęci programem szkolenia za osiąganie wysokich wyników w pływaniu, przeliczanych wg skali Rudolpha.

Międzynarodowe zawody

Dużym sukcesem może się też pochwalić 17-letnia Maria Czubak. Zawodniczka IKS Konstancin została powołana przez PZP do składu polskiej reprezentacji startującej w międzynarodowych zawodach Multinations Youth Swimming Meet. Impreza odbyła się w dniach 1–2 kwietnia w Limassol na Cyprze. Udział w niej wzięły drużyny z 15 krajów. Reprezentacja polskiej kadry narodowej juniorów, wśród której była Maria Czubak, zdobyła dwa brązowe medale (w konkurencjach 4 × 100 m oraz 4 × 200 m stylem dowolnym). Dodatkowo Polacy wygrali drużynowo, zdobywając największą liczbę punktów.

Trwają przygotowania

Obecnie zawodnicy IKS Konstancin przygotowują się do mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców, które odbędą się już pod koniec kwietnia 2023 r. Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne!