Spotkanie informacyjne w sprawie gazociągu wysokiego ciśnienia | Konstancin-Jeziorna

Spotkanie informacyjne w sprawie gazociągu wysokiego ciśnienia

14-02-2024

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna organizuje spotkanie informacyjne dotyczące budowy gazociągu wysokiego ciśnienia z miejscowości Gassy do Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie. Mieszkańców, zainteresowanych inwestycją, zapraszamy 21 lutego (środa) o godz. 16.30 do sali posiedzeń magistratu przy ul. Piaseczyńskiej 77.

Trwają prace związane z planowaną budową gazociągu wysokiego ciśnienia, wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi, na potrzeby zasilenia Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie. Ma on przebiegać na trasie Gassy–Czernidła–Łęg–Ciszyca–Opacz–Obórki–Bielawa–Okrzeszyn–dzielnica Wilanów m.st. Warszawy.

Termin spotkania

W związku z pojawiającymi się licznymi pytaniami i wątpliwościami, dotyczącymi wspomnianej inwestycji, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna organizuje spotkanie informacyjne, na którym przedstawiciel inwestora – PGNiG Termika – zaprezentuje główne założenia planowanego zadania oraz odpowie na wszystkie pytania mieszkańców. Odbędzie się ono 21 lutego (środa) o godz. 16.30 w sali posiedzeń magistratu przy ul. Piaseczyńskiej 77. Spotkanie będzie dodatkowo transmitowane na otwartym kanale YouTube gminy Konstancin-Jeziorna.

Materiały informacyjne

Jednocześnie zachęcamy mieszkańców do zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronie internetowej poświęconej inwestycji (termika.pgnig.pl). Znajdziemy tam m.in. raport podsumowujący spotkania konsultacyjne oraz ulotkę. Zawarte w niej informacje powinny odpowiedzieć na znaczną część pytań związanych z budową gazociągu. Pod wspomnianym adresem można też sprawdzić, czy dana nieruchomość jest położona w obszarze oddziaływania planowanej inwestycji.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Osoba wrzucająca kartkę do urny do głosowania

    Druga tura wyborów burmistrza – każdy głos jest ważny

    W niedzielę (21 kwietnia) mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna czeka wyborcza dogrywka. W drugiej turze o urząd burmistrza ubiega się dwóch kandydatów, którzy dwa tygodnie temu uzyskali najwięcej głosów. Lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7.00–21.00.
  • Grafika wektorowa, na czerwonym tle napis: Rada Miejska Konstancin-Jeziorna

    Znamy termin pierwszej sesji Rady Miejskiej nowej kadencji

    7 maja odbędzie się pierwsza sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna dziewiątej kadencji. Zostaną na niej zaprzysiężeni nowi radni oraz burmistrz gminy. Na posiedzeniu poznamy też nazwiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Obrady rozpoczną się o godz. 10.00.