Szlachetna Paczka szuka darczyńców. Każdy może nim zostać! | Konstancin-Jeziorna

Szlachetna Paczka szuka darczyńców. Każdy może nim zostać!

01-12-2022

Internetowa baza Szlachetnej Paczki cały czas jest otwarta. Na swoich darczyńców czekają osoby niepełnosprawne, rodziny wielodzietne oraz seniorzy. Są wśród nich także mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna. Pomóc może każdy.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna. Jej głównym celem jest pomoc – tuż przed świętami Bożego Narodzenia – rodzinom wielodzietnym, seniorom czy osobom samotnym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji i zmagają się z problemami finansowymi. W tym roku Szlachetna Paczka ponownie jest obecna w naszej gminie. Konstanciński sztab już od tygodni przygotowuje się do „Weekendu cudów”, czyli finału akcji, który odbędzie się już 10 i 11 grudnia.

Potrzebna pomoc

Na swoich darczyńców czekają także mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna. Na długiej liście potrzebujących jest m.in. pani Katarzyna (36 lat) z rodziną. Kobieta razem z mężem i dwójką dzieci – 17-letnim synem i 5-letnią córką – mieszkają w bardzo złych warunkach – bez łazienki, toalety, bieżącej wody i kanalizacji. Budynek ogrzewany jest tylko piecem typu „koza”. Pani Katarzyna pracuje na pół etatu, a mąż Piotr chwyta się zajęć dorywczych. Miesięczny dochód rodziny to 4 825 zł, po odliczeniu stałych kosztów w wysokości 1 456 zł na jedna osobę zostaje tylko 842 zł. Rodzina najbardziej potrzebuje: nowego pieca, żywności i środków czystości. Ale na wsparcie czekają także inni. Baza potrzebujących, dostępna na stronie www.szlachetnapaczka.pl, jest na bieżąco aktualizowana.

Jak zostać darczyńcą?

To bardzo proste. Wystarczy wybrać z internetowej bazy rodzinę lub osobę i zapoznać się z listą potrzeb, która zostanie wysłana do nas mailem. Paczkę najlepiej przygotować wspólnie z przyjaciółmi, znajomymi – w firmie, po sąsiedzku czy w szkole, można też samemu. Nie musimy jednak spełniać wszystkich życzeń rodziny. Kolejnym krokiem będzie dostarczenie w „Weekend cudów” zapakowanych produktów i rzeczy bezpośrednio do wybranej rodziny lub do magazynu Szlachetnej Paczki w Konstancinie-Jeziornie – w tym przypadku za pośrednictwem wolontariuszy paczki trafią do wybranych przez darczyńców osób z terenu naszej gminy. – Udział w akcji to lekcja empatii i otwartości na drugiego człowieka – mówi Karina Janus, wolontariuszka i koordynatorka ds. promocji w woj. mazowieckim. – To także lekcja o tym, że dobro to wynik dzielenia.

Więcej informacji

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie: www.szlachetnapaczka.pl.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Na zdjęciu uśmiechnięta kobieta – seniorka (krótkie siwe włosy, czarne okulary, ubrana jest w niebieską bluzkę), kobieta trzyma tabliczkę, z napisem: w pierwszym wierszu: Masz pomysł? w drugim wierszu: Złóż wniosek!

    Złóż wniosek w ramach inicjatywy lokalnej

    Masz pomysł na ciekawe przedsięwzięcie w swojej okolicy? Złóż do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wniosek o jego wsparcie w ramach inicjatywy lokalnej. Nabór projektów trwa do 28 lutego.
  • Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, ściana z logo gminy

    Jest praca – poszukiwani inspektorzy i specjaliści

    Praca czeka na człowieka. Poszukiwani są inspektorzy, główny specjalista ds. kontroli wewnętrznej, strażnik i księgowa. Nabory na wolne stanowiska prowadzą Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Szkoła Podstawowa nr 3. Do obsadzenia jest 5 wakatów.