Szlachetne Paczki trafiły do potrzebujących | Konstancin-Jeziorna

Szlachetne Paczki trafiły do potrzebujących

13-12-2021

To był prawdziwy weekend cudów. Szlachetne Paczki trafiły do 25 potrzebujących rodzin z gminy Konstancin-Jeziorna. Powodzenie charytatywnej akcji było możliwe dzięki licznemu gronu darczyńców i wolontariuszy. Podarunki przygotowali także pracownicy konstancińskiego Urzędu Miasta i Gminy.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akacja organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna. Jej głównym celem jest pomoc – tuż przed świętami Bożego Narodzenia – rodzinom oraz osobom osamotnionym, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Weekend cudów

W tym roku Szlachetna Paczka ponownie zawitała do Konstancina-Jeziorny. Piętnastoosobowy sztab, któremu liderował Adam Białecki, przez kilka tygodni odwiedzał rodziny, samotnych seniorów oraz osoby z chorobami i niepełnosprawnościami. Wolontariusze poznawali ich problemy, rozmawiali i określali potrzeby. Dodatkowo współpracowali z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie, sołtysami oraz wieloma innymi instytucjami i organizacjami. I tak powstała lokalna baza osób potrzebujących, do których podczas „Weekendu Cudów” – w dn. 11–12 grudnia – trafiły paczki przygotowane przez darczyńców.

25 rodzin 

Pomoc otrzymało 25 rodzin, osób starszych czy samotnych rodziców z dziećmi. Świąteczne prezenty, ich łączna wartość wyniosła ponad 120 tys. zł, podarowały m.in. osoby prywatne, instytucje czy pracownicy Urzędu Miasta i Gminy, którzy wybranej seniorce przekazali m.in. nową lodówkę. W konstanciński finał akcji zaangażowany był 30-osobowy zespół wolontariuszy, wśród których byli m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Konstancinie-Jeziornie. To oni przez dwa dni przyjmowali od darczyńców, pakowali, a następnie dostarczali Szlachetne Paczki. – Gdyby nie ogrom pracy wszystkich wolontariuszy i gorących serc darczyńców nie udałoby się nam – mówi Adam Białecki, lider Szlachetnej Paczki w Konstancinie-Jeziornie. – Wszystkim serdecznie dziękuję. 

Galeria zdjęć:

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Plakat informujący o bezpłatnej mammografii dla kobiet w wieku 45–74 lat, która odbędzie się 14 stycznia 2026 r. od godz. 9.00 w mammobusie przy ratuszu w Konstancinie-Jeziornie, z danymi do rejestracji telefonicznej i online.

    Skorzystaj z darmowej mammografii i zadbaj o swoje zdrowie

    Mieszkanki gminy Konstancin-Jeziorna już 14 stycznia ponownie będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii. Mobilny mammobus zaparkuje tradycyjnie przed ratuszem. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego, jednak konieczna jest wcześniejsza rejestracja.
  • Grafika promująca czat na żywo na Facebooku z burmistrzem Konstancina-Jeziorny Michałem Wiśniewskim, zaplanowany na 12 stycznia o godz. 18.00, z jego wizerunkiem oraz informacją o tematyce spotkania dotyczącej bieżących spraw i inwestycji gminy.

    Już 12 stycznia zapraszamy na kolejny czat z burmistrzem

    Przed nami pierwszy w 2026 r. czat na żywo z burmistrzem Michałem Wiśniewskim. Spotkanie online odbędzie się w poniedziałek (12 stycznia) o godz. 18.00 na gminnym profilu Facebook. Podczas transmisji włodarz przedstawi bieżące sprawy samorządu oraz odpowie na pytania internautów.